Dlaczego warto korzystać z pomocy interaktywnych?

Zalety tablic interaktywnych

Umożliwiają wyświetlanie wielu różnych mediów – zdjęć, ilustracji, map, wykresów, gier i wideo. Narzędzia nie tylko wspomagają nauczanie, ale również pomagają rozszerzyć charakter treści, które można wykorzystać w nauce. Ponadto  uczenie się jest bardziej dynamiczne, dzięki różnym formom prezentacji informacji.

Tablice SMART oferują nauczycielom nowe sposoby nauczania. Obsługują szeroki zakres stylów uczenia się. Na przykład jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wzrokowców. Nauczyciele wykorzystują tablice do wyświetlania elementów wizualnych,a słuchowcy mogą słuchać i prowadzić dyskusje. Z drugiej strony, tablice są wyposażone w ekrany dotykowe, które umożliwiają uczniom uczącym się przez dotyk, dotykanie i interakcje z ekranem.

Interaktywny charakter tablic oferuje uczniom możliwość dzielenia się wiedzą i uczestniczenia w procesie nauczania. Interaktywność zapewnia uczniom platformę do demonstrowania swojej znajomości tematu przez dotykanie, rysowanie i pisanie. Każdy uczeń może uczestniczyć lub przyczyniać się do tworzenia prezentacji i/lub dyskusji za pośrednictwem notebooków i tabletów. Ponadto takie tablice zapewniają szybką ocenę, dzięki której uczniowie mogą otrzymać natychmiastową informację zwrotną. Nauczyciele i uczniowie mogą zidentyfikować mocne i słabe strony w różnych obszarach tematycznych i wyizolować obszary/tematy, które wymagają więcej uwagi lub wytłumaczenia.

Takie tablice są schludne i łatwe w użyciu. Nie ma kłopotów z czyszczeniem lub konserwacją tablic. Dane na ekranie można modyfikować za pomocą specjalnego narzędzia do podświetlania lub pióra. Nie musimy używać niehigienicznych kred lub markerów.

Dodatkowe korzyści

Tablice interaktywne umożliwiają uczniom łatwy dostęp do bogatej bazy zasobów internetowych. Nauczyciele mogą swobodnie korzystać z szerokiej gamy źródeł informacji online, takich jak bazy wiedzy, wideo online i artykuły informacyjne, aby uatrakcyjnić swoje lekcje. Uczniowie mogą zdobyć szybko dostęp do szerokiej gamy potężnych narzędzi i zasobów, aby prowadzić badania i uzupełnić swój zwykły materiał do nauki.

Tablice są również przyjazne dla środowiska. Oferują nauczycielom zupełnie inny sposób prezentowania wiedzy uczniom, co eliminuje potrzebę pisania, drukowania lub kopiowania. Przyczynia się to do eliminacji odpadów i zanieczyszczeń, bez nadmiernego wykorzystywania papieru i atramentu.

Tablice pozwalają na integrację różnych technologii, w celu poprawy jakości nauki. Na przykład, możliwe jest dołączenie do tablicy narzędzi, takich jak mikroskopy, kamery dokumentacyjne, aparaty fotograficzne lub kamery wideo, aby łatwiej objaśniać. Możliwe jest również zintegrowanie interaktywnych narzędzi do nauki z szeroką gamą aplikacji.

Tablice interaktywne umożliwiają łączność  w różnych lokalizacjach. Pozwalają na idealną współpracę i formowanie środowisk  kształcenia na odległość.Zwiększają współpracę między uczniami  i ogólne uczestnictwo  w lekcji.

Ogólnie rzecz biorąc, włączenie tablic interaktywnych do nauki może zmienić sposób przekazywanie wiedzy przez nauczycieli. Jednocześnie upraszczają sposób uczenia się uczniów. Uczniowie łatwiej zapoznają się z lekcjami i lepiej rozumieją ogólną lekcję. Jest to idealne narzędzie do każdego typu lekcji. Edukacja obecnie potrzebuje technologii. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele mogą się rozwijać.

Lepiej poprowadzona lekcja

Dzięki tablicom interaktywnym https://vobis.pl/rtv/projektory, nauczyciel może z łatwością formułować i zaplanować lekcję. Potrafi przygotować konkretne zadania, związane z uczeniem się, takie jak oznaczanie części obrazu i dopasowywanie słów do ich znaczenia.W tym miejscu przydatne są tablice interaktywne w szkole podstawowej. Studenci mogą zrozumieć, jak radzić sobie z zadaniami, związanymi z nazewnictwem. Nauczyciele będą mieć łatwiejszy dostęp do swoich lekcji.

Proces uczenia się staje się bardziej zabawny. Obecnie, coraz nauczyciele stosują monitory LCD i tablic interaktywnych. Dzięki takiej technologii w klasie, każdy uczeń będzie chciał wypróbować działanie tablicy. Uczniowie będą podchodzili z większym entuzjazmem do uczenia się. Obrazy i prezentacje są wyświetlane na pełnym ekranie HD wraz z interaktywnymi możliwościami  komputera. Uczniowie w takim środowisku edukacyjnym, będą się bardziej cieszyli z uczenia się. Większość z nich nie opuści lekcji.

Zwiększa się poziom zaangażowania nauczycieli i uczniów. Nauczyciel łatwiej zaangażuje każdego ucznia w naukę. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę słownictwa, wymowy czy prowadzenie badań, uczniowie chętniej się zaangażują, jeśli będzie wykorzystywany tekst, obrazy, filmy i/lub pliki audio. Na przykład nauczyciel może odtwarzać plik audio, aby uczniowie posłuchali wymowy słowa, wyświetlanego na tablicy. Uczniowie wtedy otrzymują możliwość wymówienia innych słów, aby sprawdzić, czy są poprawne. Wykorzystywanie  nagrań wideo może skłonić do prowadzenia niekonwencjonalnych lekcji.

angielski