Srebrna biżuteria – to warto wiedzieć.

Srebro jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych metali szlachetnych. Wykonywana z niego biżuteria cieszy się sporym powodzeniem, a wszystko przez wzgląd na jej walory estetyczne i praktyczne. W tym artykule omówimy wszystkie ważne kwestie związane właśnie z wyżej wymienioną.

Srebrna biżuteria – dlaczego tak chętnie ją kupujemy?

Biżuteria srebrna to produkt, po który chętnie sięgają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ładnie się prezentuje, stanowi rewelacyjne uzupełnienie niemal każdej stylizacji, a co istotne jest stosunkowo tania. Bardzo ważną kwestią jest także różnorodność wzorów, w których występuje. Dzięki temu spełnia oczekiwania zarówno osób, które stawiają na klasykę jak i tych gustujących w nowoczesnych, niejednokrotnie ekstrawaganckich elementach biżuterii. Biżuteria srebrna świetnie sprawdza się również w roli niezobowiązującego prezentu np. dla koleżanki czy współpracownika. 

Srebrna biżuteria – rodzaje

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, biżuteria srebrna dostępna jest w różnorodnych wzorach, a także rodzajach. Wybierając się do salonu jubilerskiego znajdziemy w jego asortymencie kolczyki, pierścionki, łańcuszki, zawieszki czy bransoletki . Powyższe występują w postaci czystego srebra jak i w towarzystwie kamieni szlachetnych czy rzemieni. Jeżeli podążamy za trendami wyznaczanymi przez modę, możemy z powodzeniem dokonać zakupu srebrnych nausznic, celebrytek, czy bransoletek z zawieszkami zwanych również charmsami. Biżuteria srebrna sprzedawana jest również w zestawach, dlatego też każdy może dokonać wyboru, który najbardziej będzie odpowiadał jego preferencjom.

Srebrna biżuteria – jak dobrać ją do sylwetki?

Wbrew pozorom nie tylko odzież powinna być dopasowana do rodzaju naszej sylwetki. Dokładnie to samo dotyczy biżuterii, bez względu na to czy w grę wchodzi biżuteria srebrna czy złota. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że osoby noszące większe rozmiary powinny stawiać również na bardziej widoczne dodatki. Jeżeli jednak mowa o osobach drobnych, to tutaj świetnie sprawdzą się te delikatniejsze. Co istotne, osoby o krótkiej i schowanej w ramionach szyi, powinny unikać wiszących kolczyków, gdyż wyżej wspomniane spowodują, że optycznie będzie wydawać się jeszcze krótsza niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Srebrna biżuteria – jak dobrać ją do stylizacji?

Aby biżuteria srebrna lub złota mogły prezentować się w swojej pełnej okazałości, koniecznym jest odpowiednie dobranie ich do stylizacji, której uzupełnienie będą tworzyć. W związku z powyższym, podstawową zasadą jest zachowanie umiaru we wkładaniu na siebie wyżej wspomnianej. Jeżeli zdecydujemy się na włożenie kolczyków, naszyjnika, bransoletek oraz pierścionków, to niestety może wyglądać to niezbyt ciekawie. Ponadto jeśli na wieczór założymy sukienkę w cekiny, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie dobranie do niej jedynie niewielkich kolczyków lub całkowite zrezygnowanie z tego typu elementów ozdobnych. To samo dotyczy wielokolorowych stylizacji. Pamiętajmy o tym, że nadmiar szkodzi, w związku z czym jeżeli założymy wielokolorowy t-shirt i do tego spore ilości biżuterii wówczas może okazać się, że nasza stylizacja będzie prezentować się dosyć tandetnie. Co ważne, nie łączmy ze sobą różnych metali szlachetnych. Biżuteria srebrna powinna być zestawiana tylko ze srebrną, tak jak złota jedynie ze złotą.

Srebrna biżuteria – jak ją przechowywać?

Wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie biżuterii i trzyma ją w nie odpowiednio przystosowanych do tego warunkach, co w konsekwencji przyczynia się do jej niszczenia. Jeżeli mowa o srebrnej biżuterii, to warto pamiętać o tym, aby trzymać ją w miejscu o ograniczonym dopływie powietrza. W tym celu idealnie sprawdzą się woreczki strunowe. Co ważne, poszczególne elementy biżuterii powinny być przechowywane osobno, ponieważ w sytuacji, kiedy umieścimy je razem w woreczku mogą się porysować i poplątać. Jeżeli zależy nam na tym, aby chronić srebrną biżuterię przed ewentualną wilgocią to wystarczy, że do woreczka lub innego miejsca, w którym się znajduje włożymy kredę. Wyżej wymieniona rewelacyjnie pochłania wilgoć, dlatego idealnie sprawdzi się w tej kwestii.

Srebrna biżuteria – jak ją czyścić?

Jeżeli dojdzie do sytuacji, kiedy na srebrnej biżuterii pojawi się nalot, koniecznym będzie jej odpowiednie wyczyszczenie. W tym celu możemy skorzystać z kilku sposobów. Pierwszy z nich stanowi zakup specjalnego preparatu przeznaczonego właśnie do czyszczenia wyrobów ze srebra. Ze względu na jego chemiczny skład, ważnym jest stosowanie się do zaleceń producenta, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci zatrucia, czy wystąpienia alergii. Kolejne sposoby na czyszczenie srebrnej biżuterii to te, z wykorzystaniem produktów spożywczych. W tym celu sprawdzi się soda oczyszczona, sok z cytryny czy oliwa z oliwek. Niektórzy też przygotowują roztwory na bazie soli czy octu. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji oraz produktów, którymi aktualnie dysponujemy w zasobach naszej kuchni.

angielski