Czy warto wybrać wakacje na Sardynii?

Czy warto wybrać wakacje na Sardynii? W dzisiejszych czasach większość z nas planując urlop wybiera wakacje w ciepłych krajach zamiast Bałtyku czy też polskich gór. Wolimy nowe miejsca, piękne widoki, zupełnie inny klimat i poznawanie kultur innych ludzi. Jednym z miejsc, które z całą pewnością warte są uwagi jest Sardynia. Jest to skalista wyspa , tuż po Sycylii druga co do wielkości znajdująca się na Morzu Śródziemnym, należąca do Włoch. Miejsce to jest niezwykle piękne, klimatyczne i wyjątkowe pod każdym niemal względem dlatego też jeśli w grę wchodzą wakacje na Sardynii 2021 https://wakacjenasardynii.pl to jesteśmy przekonani o tym, że będą one niezwykłym wyborem zapewniającym maksimum atrakcji, niezwykłych widoków, wspaniałej kuchni i dużej ilości słońca, której u nas w Polsce bardzo często brakuje.

Wakacje na Sardynii- czyli jak wygląda ta wyspa?

Jeśli zdecydujemy się polecieć na nasze wymarzone wakacje znajdziemy się na wyspie Morza Śródziemnego, która jest niezwykle skalista, posiada kilka prostych odcinków, kilka szerokich zatok i cyplów, a także malutkich wysepek, które znajdują się blisko wybrzeża. W większości na wyspie występują góry i płaskowyże. Wakacje na Sardynii to wyjątkowe miejsce dla ludzi lubiących z jednej strony wylegiwanie się na plaży, z drugiej wędrówki po górach i oglądanie zapierających dech w piersiach widoków. Wśród występującej tam roślinności spotkać można między innymi makie i wiecznie zielone zarośla. Dzięki temu, że występuje tam blisko 300 słonecznych dni w roku, wybrać się na wakacje tam można zarówno w maju, jak również i w październiku, nadal korzystając z uroków pięknej pogody, co nie oznacza, że w innym okresie nie jest ona równie piękna i okazała, jak latem.

Wakacje na Sardynii- jakie atrakcje turystyczne na nas czekają?

Każdy z nas wybierając się na wakacje, pragnie spędzić je w takim miejscu, które będzie w stanie zaoferować nam szereg różnorodnych atrakcji. Na pewno wakacje na Sardynii to piękno natury, które niewątpliwie warte jest obejrzenia. To, co godne jest uwagu to nuragi oraz megalityczne warowne wieże obserwacyjne, z których to zobaczyć można prawdziwe piękno Włoch. Niezależnie w jakie miejsce na Sardynii się wybierzemy wszędzie można je tam spotkać, bo na wyspie jest ich blisko 7 000. Miejsce to jest także szczególnie cenione przed wspinaczy, bowiem znaleźć tam można wiele ciekawych szlaków, których nie sposób nie odwiedzić, jeśli ten rodzaj aktywności lubimy i preferujemy. A oprócz tego wiele zabytkowych budowli, mnóstwo klimatycznych miejsc i oczywiście plaż, które niewątpliwie należą do jednych z najpiękniejszych na Morzu Śródziemnym.

Wakacje na Sardynii- prowincje

Ze względu na to, że Sardynia jest dość dużą wyspą podzielona została ona aż na osiem prowincji. I tak więc są to: Cagliari, Nuoro, Oristano, Sassari, Carbonia-Iglesias, Medio Campidano, Olbia-Tempio oraz Ogliastra. Każda z nich jest wyjątkowa i każda niewątpliwie zasługuje na to, by się w niej znaleźć, by poznać tutejszych mieszkańców, ich tradycje, zwyczaje, kulturę i oczywiście jedzenie.

Wakacje na Sardynii- niezwykle jedzenie

Każdy kraj, każdy region ma swoje specjały, których nie sposób nie skosztować. Jeśli chodzi o wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni/ https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni na pewno warto zaspokoić swoje kubki smakowe zupełnie nowymi smakami. Rzeczami, które powinno się skosztować jest Corbezzolo, czyli gorzki miód, Sa Carapigna czyli sorbet limonkowy, różnego rodzaju sery robione z owczego mleka- Fiore Sardo, Casizolu czy na przykład Ricotta. Oczywiście nie można zapomnieć o cudownym winie o śródziemnomorskiej odmianie, dzikich szparagach, ciastkach i marcepanie Durke, o przepysznych rybach i oczywiście niezwykle dobrze przyrządzonych makaronach.

Kogo stać na wakacje na Sardynii

Choć wakacje w innych krajach uznawane są za coraz to tańsze, to jednak mimo wszystko należy liczyć się z większymi kosztami, niż w przypadku wakacji w kraju. Nie po to jednak cały rok pracujemy, by nie móc sobie na nie pozwolić, prawda? Chcąc wybrać wakacje na Sardynii trzeba się liczyć z tym, że oferty nie należą do najniższych, ale też nie sięgają kosmicznych cen, a są porównywalne do innych miejsc na Morzu Śródziemnym. Zimą możemy tam znaleźć się już w kwocie 1500zł i spędzić naprawdę kilka cudownych dni. Jeśli chodzi o okres letni, ceny wynoszą średnio około 2500 zł na osobę przy ofertach pochodzących ze średniej półki. Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy hotel 2-gwiazdkowy czy też zdecydujemy się na opcję 5- gwiazdkową w każdym przypadku z całą pewnością będziemy bardzo zadowoleni. Ta kuchnia, ten klimat, ci ludzie i to niezwykłe piękno, które stworzyła sama natura warte są tak naprawdę każdej ceny. Już teraz warto zacząć oszczędzać, odkładać pieniądze do skarbonki i już za rok postawić na wakacje na Sardynii pełne atrakcji, zabaw i pełnego szaleństwa, takich, które z pewnością na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886

 

angielski francuski niemiecki włoski hiszpański szwedzki duński