Koszulki z własnym nadrukiem- sposób na indywidualność?

Koszulki z własnym nadrukiem- sposób na indywidualność?

W obecnych czasach wielu z nas, szczególnie ludzi młodych, zaczyna szukać własnego stylu, czegoś co nas wyróżnia i podkreśla nasz charakter. Tylko jak osiągnąć to za pomocą stroju? Czy jest to możliwe w erze sieci brandowych, nastawionych na odgórnie uznane trendy? Okazuje się że jest taka możliwość, co więcej nie obowiązują nas tutaj żadne sztywne ramy.

 

Nadruki na koszulkach, skąd się wzięły?

Obecnie widoczny jest trend projektowania, sprzedawania, noszenia koszulek z nadrukiem. Trend ten może być zapożyczony z wielu domów mody czy znanych projektantów, którzy flagowe modele swoich bazowych koszulek opatrują właśnie własną nazwą bądź sloganem, z którym są kojarzone. Łączy się to spójnie z modą na koszulki z nadrukami znane nam i widywane coraz częściej na ulicach większych i mniejszych miast, czy wielu znanych miejsc w internecie. Wiele firm, niekoniecznie mających coś wspólnego z moda, oferuje koszulki z logo marki. Jest to świetny sposób na reklamę. Obecnie rynek firm projektujących koszulki z nadrukiem jest bardzo rozbudowany, co sprawia że ceny są niewygórowane. Dlatego właśnie cieszą się niesłabnąca popularnością i sympatią.

Sposób na wyrażenie siebie. Jak zrobić własną koszulkę z nadrukiem?

Obecnie możliwość tworzenia koszulek z nadrukiem jest przez osoby indywidualne czy również specjalne firmy. Jest to prężnie rozwijający się trend odzieżowy. Mogą pełnić wiele ról. Daje duże pole do manewru osobom twórczym, lubiącym wyróżniać się z tłumu bądź chcącym wyrazić siebie za pomocą oryginalnego tekstu czy motywu. Mogą rozbawić poprzez śmieszny tekst, zamanifestować nasze poglądy czy przekonania. Są świetnym pomysłem na pamiątkę czy prezent i na pewno zapadnie on w pamięć osobie  w ten sposób obdarowanej. Wczesniej czesto kreatywność ta ograniczała obecnie występująca moda, dziś ten schemat możemy przełamać według własnych zasad. Obecnie również bez trudu taką koszulkę możemy kupić w sklepie stacjonarnym, jednak często ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nasze zdolności są w tym temacie niezbyt rozbudowane możemy zwrócić się do odpowiedniej firmy, zaprojektować swój print bądź zdać się na już gotowe. Wiele z nich oferuje gotowe kreatory oraz filmy instruktażowe. Nic prostszego! Dzięki temu możemy o możliwości samodzielnego stworzenia jej od podstaw. Możemy w ten sposób również, jako mało znane firmy, rozwinąć reklamę w ciekawy i niebanalny sposób. Koszulka z nadrukiem może równie dobrze posłużyć za wysmakowany prezent dla ważnego klienta. W tej kwestii ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Jak o nią dbać? Czy nadruk jest trwały?

Trwałość nadruku zależy od metody jakiej użyto do jej produkcji. Nadruki wykonywane w domu w sposób niewłaściwy mogą odklejać się od tkaniny bądź kruszyć po praniu. Nie wygląda to estetycznie. Te wykonywane przez firmy specjalizujące się w tym są trwalsze i nie niszczą ani nie blakną w praniu. Różnica leży również w użytej metodzie. Różne firmy bazują na różnych rozwiązaniach. Najbardziej popularną jest sitodruk oraz druk dtg. Wzory tworzone w ten sposób dają bardzo trwałe efekty. Tym samym możemy mówić o wysokiej jakości wykonania. Jeśli chodzi o nadruk dtg, pozwala on na uzyskanie efektu przeniesienia danej grafiki w dokładnym jej odwzorowaniu. Zachowane są najdrobniejsze szczegóły i czyste przejścia obrazu. Wykonuje się również metodę haftu komputerowego, który uznawany jest na jedna z najstarszych metod. Jest to jedna z najtrwalszych metod, polegająca na wyhaftowaniu nićmi materiału za pomocą odpowiedniego programu komputerowego. Znamy również metodę znakowania z pomocą folii flex. Są to gładkie jednokolorowe folie w wielu odcieniach, które przenoszone są na materiał za pomocą wysokiej temperatury. Jest to metoda mniej trwała. Ostatnią znaną metodą jest full print, która polega na zadrukowaniu całej powierzchni za pomocą kolorowego nadruku. Dobrze odwzorowuje żywą kolorystykę. Nie ma tutaj ograniczeń, możemy zadrukować jedną, dwie strony bądź tylko jej fragment. Wybór należy do nas.

Należy pamiętać że żywotność koszulki w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób będziemy o nią dbać i jej używać. Producenci często zalecają, aby przed pierwszym użyciem przepłukać ją ręcznie z dodatkiem łagodnego detergentu w niskiej temperaturze. Po użyciu wyprać na lewej stronie bez wirowania i suszenia w wysokiej temperaturze. Pominięcie tego może spowodować pękanie nadruku bądź jego odklejanie. Prasować koszulę należy również na lewej stronie przy niewysokiej temperaturze żelazka.

Czy warto?

Spersonalizowane koszulki z nadrukiem odziez-z-nadrukiem.waw.pl pomogą Ci wyrazić siebie i doskonale odnajdą się w przeróżnych stylizacjach. Cieszą się również niesłabnącym zainteresowaniem i pomimo upływu czasu nie wychodzą z mody. Pomagają zwrócić uwagę, wyróżnić się z tłumu i wywołują uśmiech. Są miłym prezentem jak również fajną pamiątką. Co najważniejsze tylko od nas zależy jak finalnie będzie ona wyglądać. Możemy również i z tego zrezygnować, zdając się na gotowe rozwiązanie. Możliwości jest multum i tylko od nas zależy które będzie nam najbliższe. Ogranicza nas tylko własna kreatywność

niemiecki