Porady na temat optymalnego czyszczenia dywanów

Porady na temat optymalnego czyszczenia dywanów: zawsze staraj się utrzymywać dyszę odkurzacza dostatecznie wysoko podczas odkurzania. Unikniesz w ten sposób konieczności zbyt częstego prania dywanów i wykładzin. Jeżeli odkurzacz podczas czyszczenia będzie ustawiony zbyt nisko, istnieje wysokie prawdopodobieństwo dotyczące tego, że uszkodzisz powierzchnię dywanu. Z kolei ustawienie odkurzacza zbyt wysoko, będzie wiązało się z uniemożliwieniem dokładnego zebrania brudu.

Jeżeli naszym głównym celem jest uniknięcie prania wykładzin i dywanów powinniśmy dobrze dopasować rolkę odkurzacza jeszcze zanim zaczniemy czyścić powierzchnię dywanu. Kluczem dokładnego zebrania pyłków, kurzu i brudu jest też ustawienie mocy odkurzacza na najwyższą. Gdy poczujesz, że odkurzacz podnosi powierzchnię dywanu do góry, oznacza to, że moc jest dostatecznie wysoka. To naprawdę ważne, gdy nie chcemy prać wykładzin i dywanów regularnie, ponieważ nawet dokładne oczyszczenie powierzchni szczotką i płynami nie umożliwi nam zebrania całego brudu, który wciągnie odkurzacz o dużej mocy.

Kroki, których należy przestrzegać, jeżeli chcemy uniknąć zbyt częstego prania wykładzin i dywanów

Odkurzaj jak najczęściej

czyszczenie wykładzin w Krakowie

W celu ochrony dywanu odkurzając obszary wejściowe i obszary o największym natężeniu ruchu w domu nawet dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia. Resztę dywanu lub wykładziny wystarczy, że odkurzysz raz na tydzień. Pamiętaj o tym, że zbyt rzadko odkurzane powierzchnie dywanów lub wykładzin mogą zbierać drobinki wilgoci. Coraz większa ilość wilgoci na powierzchni będzie przyczyniać się do większego gromadzenia gleby, kurzu i pyłków.

Zawsze upewnij się, że twój worek i filtr są czyste, co zapewni dobrą wentylację podczas odkurzania.

Brudny worek, pojemnik na odpady w odkurzaczu, lub zapchany filtr mogą obniżyć siłę ssania odkurzacza nawet o połowę. Głównym powodem, dla którego odkurzacze nie mogą poradzić sobie z usunięciem brudu na powierzchniach dywanu, jest to, że ludzie nie wymieniają zapchanych filtrów na czas, co kończy się kumulowaniem dużej ilości kurzu, która zapycha wykładziny i dywany. Zawsze staraj się wymieniać worki, gdy są wypełnione w trzech czwartych i regularnie kontroluj czystość filtra.

Odkurzaj z odpowiednią prędkością

Odkurzaj powoli, aby usunąć jak najwięcej brudu. Wykonaj jedno szybkie przejście odkurzaczem przez obszary o małym natężeniu ruchu i dwa lub trzy w miejscach dużego natężenia ruchu. Pamiętaj, że dwa wolny przejazdy odkurzaczem po powierzchni wykładzin i dywanów wciągną o wiele więcej brudu od szybkiego przecierania. Jest to niezawodny sposób na obniżenie częstotliwości prania wykładzin i dywanów.

Używaj dywaników do wycierania butów

Używaj dywaników zarówno wewnątrz i na zewnątrz domu, aby zredukować brud, który potencjalnie wniesiesz na dywany i wykładziny. Grube mate, które usuwają ziemię z butów pod drzwiami to doskonałe rozwiązanie w takim przypadku. Postaraj się zakupić matę, która absorbuje wodę. W ten sposób unikniesz mokrej powierzchni, do której łatwiej przylepi się duża ilość brudu.

Korzystaj z profesjonalnych porad czyszczenia, a dywany pozostaną w dobrej kondycji przez dłuższy czas

Większość producentów dywanów zaleca profesjonalną ekstrakcję ciepłą wodą jako podstawową metodę czyszczenia dywanów syntetycznych. Często wykorzystuje się zwykle czyszczenie parą, co jest kolejnym dobrym sposobem na odroczenie kolejnej konieczności prania wykładzin montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/ i dywanów. W takich przypadkach dywan powinien zostać wstępnie potraktowany detergentem. Następnie należy dodać bardzo gorący roztwór do płukania i pod wysokim ciśnieniem wtłoczyć go do dywanu po czym odkurzyć. Po prawidłowym wykonaniu tego procesu na naszym dywanie nie powinno pozostać żadnych resztek brudu i detergentu. Specjaliści od czyszczenia dywanów potrafią naliczyć nawet kilkaset złotych za wyczyszczenie materiału o dużej powierzchni.

Nic dziwnego, że ludzie w tak dużych cenach najczęściej całkowicie pomijają opcję profesjonalnego sprzątania i po prostu wolą wyposażyć się w sprzęt i materiały, które pozwolą im zadbać o dywan samodzielnie. Kupiona lub wypożyczona maszyna do czyszczenia dywanów jest dobrym rozwiązaniem, gdy posiadamy duży dom, w którym mamy kilka dywanów o dużej powierzchni do wyczyszczenia. Możemy w ten sposób zaoszczędzić ogromną ilość czasu, a nawet funduszy, które należało przeznaczyć na opłacenie usługi profesjonalnego czyszczenia dywanów. Wypożyczona lub zakupiona maszyna do czyszczenia dywanów usunie nawet głęboko nasiąkniętą ilość brudu na dywanie.

Niestety okazuje się, że wyczyszczenie powierzchni dywanów lub wykładzin z alergenów wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale także wiedzy dotyczącej wykonania tego procesu na odpowiednim poziomie .

Z jakich materiałów korzystać podczas prania wykładzin i dywanów?

Unikaj robienia zakupów na ostatnią chwilę i łapania się za obojętnie, które produkty, Niektóre z detergentów lub narzędzi mogą uszkodzić twoje dywany. Oto lista bezpiecznych środków:

• Mydła do czyszczenia dywanów
  • Specjalne środki w sprayu do czyszczenia dywanów
  • Odkurzacze z końcówką wyposażoną w szczotkę do zbierania kurzu i włosów
  • Ręczniki papierowe.

angielski