Menu

Garnitury na miarę

11 lutego 2019 - Moda
Garnitury na miarę

Mężczyźni zamawiają garnitury na miarę z wielu różnych powodów. Przede wszystkim chcą lepiej wyglądać. Garnitur już sam w sobie, dodaje aparycji właścicielowi a dobrze skrojony może czynić prawdziwe cuda. Dla osób interesujących się modą to idealne zaakcentowanie indywidualnego stylu. Podczas szycia garnituru na miarę samodzielnie wybieramy krój, tkaninę oraz wszystkie dodatki. Doskonale oddaje osobowość i charakter mężczyzny a przy tym zatuszować mankamenty sylwetki. Bez względu na motywy, wszystkich którzy zdecydują się na garnitur na miarę łączy jedno, prawdopodobnie już nigdy nie zamienią garnituru od swojego krawca na żaden sklepowy produkt.

 

Historia garniturów

Początki historii garnituru sięgają wczesnych lat XX wieku, jednak dopiero na początku lat 30-stych został uznany za formalny strój męski. Przez lata bardzo zmieniała się rola garnituru w życiu mężczyzna. Dawniej nosiło się go często na mniej uroczyste wydarzenia, często był strojem codziennym. Z kolei na oficjalne uroczystości wybierano fraki lub żakiety z kamizelkami. Kolebką współczesnego garnituru jest Anglia, gdzie zdobyły pierwszych fanów. Szyku pozazdrościli im Włosi, którzy szybko pokochali eleganckie ubrania i sami zaczęli być mistrzami szycia tych strojów.

Włosi wskazują trzy najważniejsze rzeczy w dobrym garniturze: krój, kolor i tkanina. Najważniejszy jest oczywiście krój, nadaje on charakter garniturowi. Kolorystykę najlepiej wybrać w kolorach stonowanych, najbardziej uniwersalne to granat, czerń oraz szarość. Jeśli chodzi o materiał jest to najczęściej wybierany jest jedwab lub czysta wełna – są to tkaniny odporne na zagniecenia, które świetnie się układają.

Najczęściej wykorzystywane tkaniny

Klienci najczęściej decydują się na jednak lub czystą wełnę – nie są to jednak jedyne dostępne materiały. Przy wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na budżet, cena tkaniny ma największy wpływ na cenę całego garnituru. Do najpopularniejszych materiałów należą:

Cena garnituru na miarę

Nie da się ukryć, że cena garnituru na miarę nie należy do najniższej. Przeszukując internet w poszukiwaniu informacji na temat kosztu uszycia ubrania w zakładzie krawieckim, trafiamy na kwoty zaczynające się od 2000 zł. Trzeba jasno ocenić, że za spersonalizowany projekt nie jest to cena wygórowana. Cena zależy przede wszystkim od materiału na jaki się decydujemy, stopniu trudności kroju oraz renomy miejsca w którym zlecamy szycie na miarę. Finalnie mogą osiągać kwotę przekraczającą kilkanaście tysięcy złotych. Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, iż garnitur szyty na miarę po prostu warto mieć. Obecnie nie jest to już przejaw snobizmu czy fanaberii. Świadomość mężczyzn w kwestii znaczenia ich wyglądu w życiu zawodowym i osobistym jest dziś zdecydowanie wyższa niż jeszcze kilka lat temu. Stąd również rosnące zainteresowanie szyciem garniturów na miarę.

Duży wpływ na cenę garnituru na miarę mają również dodatki, które możemy dobrać do Naszego stroju. Wśród najpopularniejszych z nich możemy wyróżnić:

Uszycie garnituru na miarę nie jest małym wypadkiem, ale bez wątpienia wartym swojej ceny. Idealnie dopasowany garnitur podkreśla charakter i unikalny styl mężczyzny a przy tym potrafi dodać dużo pewności siebie. Bez wątpienia każdy elegancki męzczyzna powinien posiadać w szafie przynajmniej jeden taki garnitur – bez względu na to, czy będzie z niego korzystał na co dzień czy też jedynie od święta.