sprzedaz-nieruchomosci

Sposoby na szybką sprzedaż nieruchomości

Żyjemy w czasach, w których ceni się najbardziej czas wykonania pracy, a szybkość działania można przenieść na różne dziedziny życia. Podobnie jest ze sprzedażą nieruchomości. Nikt nie chce czekać na potencjalnego nabywcę kilka miesięcy, a nawet lat. Niestety złe nawyki sprzedażowe mogą sprawić, że z oferty będzie rezygnować każdy zainteresowany, a nam zostanie głowienie się nad przyczyną tego stanu rzeczy. Wystarczy poznać kilka trików, a nieruchomość nie tylko zyska duże zainteresowania, ale również zostanie sprzedana w rekordowym czasie! Zaoszczędź swój czas i dowiedz się jak działają profesjonaliści.

Wyprowadź się z mieszkania, a szybciej je sprzedasz

Sprzedaż mieszkania to nie tylko ogłoszenie i kilka formalności http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz?prop_id_48=Szczecin&prop_id_49[0]=BEZRZECZE. Najważniejsi są klienci, jednak ci lubią oglądać mieszkania w spokoju. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie opuszczenie lokalu i odpowiednie przygotowanie go, by zawsze panował w nim idealny porządek. Jeśli chcemy szybko znaleźć nabywcę nieruchomości, sprzedaż powinna odbyć się po naszej wyprowadzce. Dodatkowo, puste mieszkanie sprzyja pobudzeniu wyobraźni kupującego. Dzięki zbudowaniu odpowiedniego nastroju nabywca zacznie wyobrażać sobie swoje własne aranżacje, czym przywiąże się do oglądanego lokalu.

Samodzielne przygotowanie nieruchomości – sprzedaż z pośrednictwem, czy nie?

Sprawdzenie dokumentacji, przygotowanie nieruchomości https://nieruchomosci.sytek.pl/property-feature/mieszkania-w-kamienicach/, sprzedaż i opieka nad całym procesem nie musi spoczywać na nas. Na rynku znajdziemy wiele biur nieruchomości, które specjalizują się w pośrednictwie sprzedaży. Oddając mieszkanie w ich opiekę, nie tylko zostaniemy odciążeni z wielu obowiązków i kontaktów z klientami, ale też lokal zostanie odpowiednio przygotowany – od kosmetycznych poprawek po zdjęcia i stworzenie ogłoszenia. Warto wiedzieć, że umawianie spotkań i oprowadzanie zainteresowanych po nieruchomości pochłania bardzo dużo czasu.

Sprawdź, czy wszystkie dokumenty zostały przygotowane

Przed przystąpieniem do sprzedaży nieruchomości warto sprawdzić, czy posiadamy wszystkie dokumenty oraz prawo własności do sprzedawanego lokalu. Nie zawsze jest to oczywiste, szczególnie, kiedy nieruchomość dostaliśmy w spadku. Kolejnym krokiem będzie dokładne sprawdzenie domu, czy jest on w pełni sprawny i nie ma ukrytych wad, za które musielibyśmy odpowiadać po fakcie. Dzięki właściwemu przygotowaniu spraw dotyczących nieruchomości, sprzedaż powinna pójść o wiele sprawniej.

Odpowiedzialność za wady nieruchomości – sprzedaż i rękojmia

Zanim stworzymy ogłoszenie, powinniśmy dokładnie sprawdzić stan techniczny lokalu. Czy oby na pewno nie ma ukrytych wad? Może na niektóre niedogodności nie zwracamy uwagi, ponieważ się do nich przyzwyczailiśmy? Warto poprosić znajomego, żeby obiektywnie ocenił mieszkanie. Pozwoli nam to uniknąć problemów z rękojmią, czyli wzięciem odpowiedzialności, za sprzedane wraz z nieruchomością wady. Jeśli odpowiednio o to nie zadbamy, to istnieje ryzyko, że zaraz po udanej transakcji będą czekać nas niespodziewane wydatki.

Remont przed sprzedażą – czy to dobry pomysł?

Częstym problemem jest stan nieruchomości, sprzedaż zajmie o wiele więcej czasu, gdy lokal będzie wyglądał na zaniedbany. Remont nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, może się przecież okazać, że jego koszta się nie zwrócą. O wiele lepszym wyjściem jest wprowadzenie kosmetycznych zmian i kupienie kilku gadżetów, które pomogą wydobyć z mieszkania blask. Udekorowane i pachnące mieszkanie będzie cieplej odbierane przez oglądających. Ponadto tak przygotowane mieszkanie łatwiej fotografować, co z kolei przyciągnie więcej oglądających.

Jeśli jednak zdecydujemy się na remont nieruchomości, to przeprowadźmy go tak, żeby mieszkanie było zgodne z najnowszymi trendami. Dzięki temu mamy większe szanse, że trafimy w gust potencjalnego kupującego. Warto wybierać farby i płytki o neutralnych kolorach, które będą pasować do większości przyszłych aranżacji.

Podglądaj konkurencję

Jeśli sprawa dokumentów i stanu technicznego jest za nami, to czas na zamieszczenie ogłoszenia nieruchomości – sprzedaż w szybkim czasie zagwarantuje nam tylko duża ilość kliknięć. Aby stworzyć popularne ogłoszenie, warto podglądać te najlepsze i stworzyć własne właśnie na tej podstawie https://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz. Nie kierujmy się sentymentem, lokal należy przygotować tak, żeby pasował większości oglądającym. W ogłoszeniu umieśćmy nie tylko zdjęcia, ale też podstawowe informacje, np. metraż, ustawność, w jakiej okolicy jest położony i oczywiście cenę.

Zobacz również:

 

Postaw na trendy i uwierz w rynek

Najważniejszą rzeczą jest wizerunek nieruchomości – sprzedaż to skutek uboczny właściwego przygotowania. Nasze ogłoszenie powinno przyciągnąć uwagę i sprawić, że zainteresowany zacznie przeglądać kolejne zdjęcia i doczytywać dalsze informacje. Dzięki kosmetycznym poprawkom, o których wcześniej była mowa, potencjalny klient łatwo wyobrazi sobie siebie w naszym mieszkaniu. Jeśli nie znamy się na odpowiednim komponowaniu dodatków do wnętrz, to zawsze możemy zatrudnić fachowca. Odpowiednia pomoc sprawi, że liczba zainteresowanych zwiększy się nawet dwukrotnie.

Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
Marina deweloper
ul. Przestrzenna 11
70-800 Szczecin
609 11 30 55
www.marina-developer.pl
InHouse Nieruchomości Szczecin
ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
71-524 Szczecin
787 560 993
www.inhouse.szczecin.pl

angielski francuski niemiecki włoski hiszpański szwedzki duński