Jak zaplanować przeprowadzkę?

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Jak zaplanować przeprowadzkę? Przeprowadzki są procesem bardzo skomplikowanym. Wymaga od nas sporego zaangażowania, pracy oraz poświęconego czasu. W dzisiejszych czasach mamy bardzo mało czasu i najczęściej przeprowadzkę planujemy i przeprowadzamy w sposób spontaniczny. Jest to duży błąd.

Zdecydujmy: samodzielnie czy z pomocą firmy przeprowadzkowej

Jak zaplanować przeprowadzkę?
Jak zaplanować przeprowadzkę?

Zanim zaczniemy omawiać sobie cały proces przeprowadzki, to na samym początku musimy zdecydować czy chcemy samodzielnie przeprowadzić całą przeprowadzkę czy też wolimy zaufać firmie specjalizującej się w przeprowadzkach. Zarówno jedno, jak i także drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o plusy wynajęcia firmy przeprowadzkowej , to nie mamy nic na głowie. Całością zajmuje się firma.

Przedstawiciele firmy pakują wszystkie rzeczy do przewiezienia, bezpiecznie je przewozi oraz wypakowuje w naszym nowym miejscu zamieszkania. W zasadzie firma ta robi wszystko za nas. W takiej sytuacji kompletnie o nic nie musimy się obawiać. Własnym samochodem możemy przejechać z jednego mieszkania do drugiego i po całej przeprowadzce. Minusem wybrania tego rozwiązania jest oczywiście cena. Nie jesteśmy w stanie podać oficjalnej ceny, ale musimy wiedzieć, że jednak swoje zapłacić musimy.

Cena jest zależna od odległości pomiędzy dwoma mieszkaniami, ilością rzeczy oraz samym zakresem usług. Jeśli zdecydujemy się przeprowadzić samodzielnie, to na pewnego zaletą jest fakt, że nie musimy nikomu niczego płacić. Jednak na pewno minusów jest także sporo. Musimy zająć się swoją przeprowadzą od A do Z i nie ogarniemy wszystkie w jeden dzień. Jest to niemożliwe. Teraz powiemy sobie o procesie przeprowadzkowym od A do Z.

Przeprowadzki od A do Z

przeprowadzki Wrocław - przeprowadzki-wroclaw-24.pl
przeprowadzki Wrocław – przeprowadzki-wroclaw-24.pl

Co jak co, ale każda osoba, która planuje przeprowadzkę powinna zapoznać się z samym procesem przeprowadzkowym. Wiemy już, że jest od niezwykle skomplikowany, ale kompletnie nie wiemy na co postawić. Jak zatem wszystko powinniśmy sobie zaplanować? W pierwszej kolejności powinniśmy zrobić mały remanent w swoich rzeczach. Doskonale wiemy, że przechowujemy mnóstwo rzeczy czy też ubrań, których nie używamy oraz nie nosimy. Znajdą się z pewnością także produkty zniszczone czy też niedziałające. Każdy ma jakieś stare radio, które nie wychwytuje stacji, ale zostawiamy je z sentymentu. Zabieranie do nowego mieszkania czy też domu tych wszystkich rzeczy kompletnie mija się z celem. Zatem te wszystkie rzeczy wyrzucamy. Absolutnie nie pakujemy ich i nie przewozimy.

Kolejny krok to już pakowanie. Tutaj są dwie szkoły. Pierwsza szkoła mówi o tym, aby pakować wszystkie produkty pomieszczeniami. Opisujemy zatem kartony jako: kuchnia, salon, łazienka, sypialnia. Tym samym, gdy się w nowym miejscu rozpakowujemy, to wiemy doskonale, które rzeczy powinny być wypakowywane w danym pomieszczeniu. Tym sposobem nie robi nam się bałagan. Sceptycznie do tego pomysłu podchodzą osoby, które w nowym miejscu zamieszkania chcą coś pozmieniać i na przykład komoda, która stała w salonie będzie w nowym domu w przedpokoju. Postępując według wspomnianego schematu zrobi nam się w takiej sytuacji niemały bałagan. Nie dopuszczajmy do tego.

Zatem jaka jest ta druga szkoła? Opiera się ona na pakowaniu do kartonów poszczególnych rzeczy tematycznych, jak na przykład: książki, ubrania, talerze, garnki, kosmetyki i tym podobne. Największym błędem jaki możemy popełnić to spakowanie wszystkiego jak leci do dowolnych kartonów nieopisanych. W taki sposób zrobi nam się niezły rozgardiasz. Będziemy mieli spory problem z opanowaniem tego wszystkiego w nowym miejscu zamieszkania.

Transport kartonów, mebli i innych rzeczy

firma przeprowadzkowe Wrocław - przeprowadzki-wroclaw-24.pl
firma przeprowadzkowe Wrocław – przeprowadzki-wroclaw-24.pl

Gdy mamy już wszystko spakowane to pozostaje nam przewóz wszystkich szpargałów. Tutaj także mamy kilka możliwości. Jeśli dysponujemy sporym samochodem, to możemy samodzielnie przewieźć wszystkie rzeczy. Z kolei gdy nie mamy odpowiednio dużego samochodu, to możemy popytać wśród znajomych czy ktoś nie poratuje nas czy też zdecydować się na podjęcie współpracy z firmą transportową.

Na pewno współpraca z firmą transportową jest o wiele tańsza, niż współpraca z firmą przeprowadzkową. Jednak gdy mamy duży samochód, to nie będzie żadnego problemu, aby samodzielnie zająć się wszystkim. Wówczas nie jesteśmy narażeni na żadne koszty.

Podsumowanie

Jak widać na załączonym obrazku możemy przeprowadzić się sprawnie, szybko oraz niedrogo. Jest to możliwe. Jednak musimy mieć także świadomość tego, że jest to skomplikowany proces logistyczny i jeśli nie jesteśmy dobrzy w planowaniu, to lepiej będzie od razu prace zlecić profesjonalistom. Tak naprawdę to do przeprowadzki przygotowujemy się przez wiele tygodni. Nie takie łatwe jest spakowanie całego dorobku naszego życia i po prostu wszystko przewieźć. Musimy mieć na uwadze to wszystko, aby później się nie rozczarować. Gdy jesteśmy osobą dobrze zorganizowaną, to przeprowadzka przeminie bez żadnych większych kłopotów. Są pewnie wśród nas także osoby, które lubią wszystko sobie samodzielnie zaplanować i zorganizować. Wówczas mamy pieczę nad wszystkim. 

angielski francuski niemiecki hiszpański