Gdzie kupić tani kontener morski?

Gdzie kupić tani kontener morski?

Gdzie kupić tani kontener morski? Kontenery morskie to obecnie gorący towar. Oprócz wynikających z przeznaczenia usług transportowych, w których najczęściej są wykorzystywane kontenery, te wielkie metalowe skrzynie służą również do innych celów takich jak budowa domu całorocznego, altanki działkowej, lub pomieszczenia socjalnego, a nawet magazynu. Sprawdźmy, gdzie i za ile można kupić tani kontener morski.

Uniwersalny kontener morski — skrzynia do zadań specjalnych

Kontenery są wielkogabarytowymi metalowymi skrzyniami z założenia służącymi do transportu różnych towarów drogą morską. Można zatem transportować w nich żywność, sprzęty elektroniczne, meble, artykuły chemiczne, czyli w zasadzie prawie wszystko. W ogólnym rozrachunku transport drogą morską jest opłacalny, ponieważ transportujemy naraz ogromną ilość produktów. Przykładowo najpopularniejszy uniwersalny kontener 20 stopowy ma wymiary: długość 5919 cm, szerokość 2340 cm, wysokość 2380 cm. To spora powierzchnia, wewnątrz można zmieścić tak dużą ilość towaru, że biorąc pod uwagę koszt transportu, jest to opłacalne. Kontener morski oprócz oczywistych funkcji transportowych, wykorzystywany jest do innych celów. Z impetem wkroczył na rynek budowlany, pełniąc rolę pomieszczenia socjalnego, lub magazynu. Niezwykle popularne stały się nowoczesne minimalistyczne domy z kontenerów morskich. Już pojedynczy egzemplarz może posłużyć za powierzchnię mieszkalną dla singla lub pary. Przy zastosowaniu odpowiedniej izolacji z kontenera może powstać całoroczny dom mieszkalny. Kontenery morskie cieszą się tak dużą popularnością, ponieważ można z nich stworzyć dom niewymagający pozwolenia na budowę. Przy minimum formalności i kosztów można stworzyć całkiem przytulną przestrzeń mieszkalną. Nie dziwi więc fakt, że popyt na kontenery morskie jest obecnie ogromny.

Kontener od producenta

Decydując się na zakup kontenera morskiego, można poszukać ofert bezpośrednio u producentów. Jeśli zależy nam na nienagannym stanie metalowej skrzyni, jest to najlepsze rozwiązanie. Możemy wybierać pomiędzy różnymi wymiarami i w zależności od rozmiaru i rodzaju uzależnionego od przeznaczenia, zapłacimy za nowy kontener morski od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Producentów kontenerów morskich znajdziemy w Polsce bez problemu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, i mamy dostęp do pełnej bazy producentów. Nie tylko producenci sprzedają kontenery. Możemy zwrócić się również do pośredników, oferujących ich sprzedaż. Należy liczyć się wówczas z nieco wyższą ceną, ponieważ jest to produkt obciążony dodatkowo zyskiem pośrednika.

Kontener morski z rynku wtórnego

Znacznie taniej wyniesie nas zakup kontenera morskiego z rynku wtórnego. Używane skrzynie w różnym stanie oferowane są za ułamek ceny nowego egzemplarza. Używane kontenery można zakupić już od 5000 zł, ale wszystko zależy od stanu technicznego skrzyni. Używany kontener morski z rynku wtórnego można znaleźć na kilka sposobów.

Popularne portale ogłoszeniowe

To chyba najpopularniejszy sposób poszukiwania tanich kontenerów morskich. Tak, jak w przypadku każdego innego produktu, portale ogłoszeniowe oferują możliwość wystawienia do sprzedaży również duże metalowe skrzynie. Okazyjnie można znaleźć kontener w bardzo dobrej cenie, ponieważ ogłaszają się firmy, które zamykają działalność i pozbywają się środków trwałych, lub osoby, które wykorzystywały kontener jako pomieszczenie socjalne w firmie, albo na budowie i już go nie potrzebują.

Firmy zajmujące się handlem kontenerami

Wskutek ogromnego popytu na kontenery morskie powstały firmy zajmujące się tylko ich sprzedażą. Przedsiębiorstwa handlowe, lub usługowo-handlowe są niejako pośrednikami w handlu kontenerami. Jest to dużo bezpieczniejsza opcja od zakupu kontenera na portalu ogłoszeniowym, ponieważ skrzynie są przez sprzedawcę weryfikowane pod względem stanu technicznego, oraz naprawiane jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto na zakup obowiązuje gwarancja, więc w przypadku wady towaru, można zwrócić się do przedsiębiorstwa z prośbą o usunięcie usterki. Bardzo często takie firmy zajmują się regeneracją i naprawą kontenerów, co jest niezmiernie ważne w przypadku wieloletniego użytkowania.

Giełdy branży transportowej

Coraz częściej można natknąć się w internecie na giełdy sprzedażowe zajmujące się tylko handlem kontenerami, lub osprzętem dedykowanym branży transportowej. To również dobry sposób na zakup taniego kontenera morskiego. Dużą zaletą jest darmowa rejestracja gwarantująca szybki dostęp do wszystkich ofert. Na giełdzie można znaleźć zarówno oferty kontenerów fabrycznie nowych, jak i używanych.

Fora internetowe dla branży transportowej

Kolejnym dobrym sposobem na zakup taniego kontenera morskiego są rozmaite fora dotyczące branży transportowej. Na forach można znaleźć nie tylko praktyczne porady dotyczące branży, ale również dział ogłoszeniowy, w którym użytkownicy zamieszczają ogłoszenia i oferty kupna oraz sprzedaży. Zakup taniego kontenera morskiego jest jak najbardziej możliwa, ponieważ dział funkcjonuje na zasadzie „słupa” ogłoszeniowego.