sklepy internetowe

Sklepy internetowe zdobywają popularność. Czy warto kupować w Internecie?

A dlaczego by nie! Tego typu forma zakupów ma liczne zalety, chociażby istnieje możliwość ogromnego wyboru towarów https://e-szop24.pl/promocje.html. Można nawet powiedzieć, że nie ma na świecie towaru, którego nie dałoby się kupić przez Internet. Istnieje możliwość sprzedaży, swobodnego wyszukiwania, przebierania w artykułach. Jedynymi ograniczeniami są czas jaki poświęcimy na poszukiwania danej rzeczy, budżet jaki na nią przeznaczymy i nasze oczekiwania. Mamy dostęp do towarów i sklepów umiejscowionych daleko od naszego miejsca zamieszkania. Trzeba pamiętać, że oszczędzamy również na paliwie, które trzeba by było kupić, aby dojechać do sklepu, szukać danego towaru.

Co najczęściej jest kupowane w sklepach internetowych?

Kosmetyki, sprzęt AGD i RTV, ubrania zarówno markowe, jak i szyte przez niewielkie zakłady, meble na wymiar i nie tylko, produkty spożywcze. Co ważne, zakupiony towar jest nam dostarczany do domu. To rozwiązanie jest wygodne i przydatne w wielu sytuacjach – podczas choroby, lub w sytuacji kiedy nie możemy wyjść z domu z różnych względów. Niezaprzeczalną zaletą jest również kupowanie w odległych zakątkach świata. Kiedyś było nie do pomyślenia, że można zrobić zakupy na przykład w Paryżu, zamawiać w Chinach? Teraz to naturalna i najzwyklejsza codzienność. Chyba wszyscy znają AliExpress, gdzie można kupić dosłownie wszystko za przystępną cenę. Niekłamaną zaletą zakupów tam dokonywanych są koszty wysyłki, których zwykle po prostu nie ma. Jedyny minus, to konieczność odczekania kilku tygodni na dostawę.

sklepy internetowe
Czy warto kupować w sklepie internetowym

Zakupy w sklepach internetowych rewolucjonizują rynek

To już nie te czasy, gdy przemierzało się całe miasto w poszukiwaniu towaru, komu chciałoby się dzisiaj wędrować od sklepu do sklepu, czasem przepłacając, gdy ma pod ręką jest komputer, lub telefon? Mając do dyspozycji takie urządzenia można przejrzeć niezliczoną liczbę ofert bez wychodzenia z domu, można je porównać na spokojnie, w wolnej chwili. Istnieją również specjalne porównywarki cen w sklepach internetowych, chociażby Ceneo.pl. Pozwala to nam zaoszczędzić, gdyż bardzo często cena towaru po doliczeniu kosztów przesyłki jest niższa, niż ta, którą zapłacilibyśmy w sklepie stacjonarnym. Możliwość otrzymania artykułu w miejsce, które nam akurat odpowiada to duży atut. Kupując przez Internet można wybrać nie tylko formę dostawy, która jest najbardziej odpowiednią, ale i jej sposób. Do dyspozycji mamy pocztę polską, kuriera, paczkomat, kiosk Ruch-u i inne. Co jest ważne, unikamy wówczas dźwigania, na przykład telewizora, lodówki, czy mebli. Zdarza się, że zakupiony przez nas towar nie spełnia naszych oczekiwań, dzięki ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny zawierając umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, czyli po prostu kupując w sieci można zwrócić towar bez podania przyczyny przez 14 dni od dnia jego otrzymania.

Czy sklepy internetowe mają minusy?

Oczywiście jak wszędzie, tak i tu można znaleźć pewne minusy. Dokonując zakupów stacjonarnie większość towarów można wziąć do ręki – dotknąć, zobaczyć i dopiero podjąć decyzję – czy się na niego decydujemy, czy nie. Kupując w sklepach internetowych nie mamy takiej możliwości. Czasem zdarza się, że sprzedawca źle opisze towar albo po prostu my wyobrazimy sobie go nieco inaczej. Bywa też i tak, że zdjęcia nie oddają dokładnego wyglądu danej rzeczy. Wtedy pozostaje opcja zwrotu zakupionego towaru, gdyż nie spełnia wówczas naszych oczekiwań. Niestety, dokonując zakupów online możemy natknąć się na nieuczciwego sprzedawcę. Tacy czasami z pełną świadomości przesyłają uszkodzony towar, niezgodny z opisem, robią trudności w wymianie, czy zwrocie, wmawiając klientom, że to ich wina, że to oni przyczynili się do wystąpienia takiej wady. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto najpierw sprawdzić opinie o sprzedającym. Mimo iż można trafić na nieuczciwego sprzedawcę, nie ma możliwości dotknięcia towaru wiele osób woli dokonywać e – zakupów, niż wędrować po sklepach stacjonarnych.

Dokonując zakupów w sklepie internetowym należy pamiętać

Na sam koniec kilka porad, na co należy zwrócić uwagę dokonując zakupów w sklepie internetowym. Zawsze należy sprawdzić, czy na stornie sklepu znajdziemy adres siedziby, niektóre sklepy podają nawet KRS, co pozwala sprawdzić, czy oby na pewno nie są tylko wirtualne. Nie należy korzystać z usług sklepów, które tylko z góry pobierają opłatę, bez możliwości zapłacenia przy odbiorze. Należy pamiętać, że kupując przez Internet możemy to robić na raty, często bez żadnego oprocentowania i opłat manipulacyjnych. Jeżeli potrzebujemy kupić na przykład sprzęt, a nie znamy się na tym, bardzo dobrze, jeżeli możemy skorzystać z porad online lub telefonicznych u eksperta obsługującego ten wybrany sklep. Przydatnym jest również usługa monitorowania przesyłki, którą może zapewnić sklep, pozwoli to na uniknięcie zagubienia towaru. Na zakończenie chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden atut dokonywania zakupów przez Internet, chodzi o problem manipulacji, który jest codziennością w sklepach stacjonarnych. Myślimy wchodząc do sklepu, że to, gdzie znajduje się jakiś towar, to dzieło przypadku. Jak najbardziej jest to błędne myślenie. Nie bez powodu droższe produkty znajdują się na wysokości naszego wzroku, wystrój, muzyka, a nawet zapach, mają nas skłonić do zakupów. Siedząc przed monitorem komputera, czy ekranem telefonu nikt nami w ten sposób nie steruje, bo nie ma takiej możliwości.