Płytki z imitacji drewna

Płytki z imitacji drewna

Płytki z imitacji drewna – czym różnią się od desek? Drewno to materiał, który był używany od wieków, a dziś odgrywa ważną rolę w architekturze i dekoracji wnętrz. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie drewna w swoich wnętrzach, ponieważ drewno jest nie tylko ponadczasowym i zawsze popularnym materiałem, ale nadaje się do każdego rodzaju wnętrz.

Warto jednak wiedzieć, że pielęgnacja drewna jest wymagająca. W efekcie firmy produkujące płytki rozszerzyły swoją ofertę płytek z imitacji drewna. Są wyjątkowe, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości i całkowicie przypominają drewno. Jaka jest różnica między płytkami z imitacji drewna i dlaczego warto je mieć? Czym różnią się od zwykłych desek? Odpowiadamy!

Płytki z imitacji drewna – kto jest idealnym rozwiązaniem?

Płytki z imitacji drewna to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie jednocześnie luksus i wygodę. Płytki z imitacji drewna są łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu, ponieważ nie są wykonane z litego drewna. Ponadto dostępnych jest wiele stylów, rodzajów i kolorów, aby wybrać idealną płytkę, aby stworzyć niepowtarzalny i idealny pokój dla siebie. Ponadto płytki z imitacji drewna dostępne są w różnych rozmiarach.

Płytki imitujące podłogę z drewna są świetne dla tych, którzy nie lubią żmudnych czynności związanych z pielęgnacją drewna. W przeciwieństwie do litego drewna ta płytka trwa dłużej. Najczęściej wybierane są płytki drewno matowe, ponieważ są one najbardziej panelowe. To może zaskoczyć wielu turystów.

Płytki i deski z imitacji drewna

Płytki z imitacji drewna
Płytki z imitacji drewna

Płytki z imitacji drewna mają wiele zalet. Doskonale sprawdzają się w domu i biurze. Ta płytka jest odpowiednia głównie dla osób z dziećmi i zwierzętami, ponieważ ta płytka jest łatwiejsza do usunięcia wszelkich zabrudzeń niż zwykłe drewno. Płytek nie trzeba polerować ani myć odpowiednim preparatem – wystarczy przetrzeć je najprostszym środkiem do czyszczenia podłóg i będą wyglądać jak nowe. Płytki nadają się do biur, ponieważ są trwałe i odporne na szuranie, poruszające się przedmioty itp. Zniszczenie płytek jest bardzo trudne.

Płytki z imitacji drewna są mniej podatne na wypaczenia, wypaczenia i ewentualne trwałe plamy, podobnie jak klasyczne panele. Nie wymagają piaskowania ani piaskowania i są mniej podatne na zarysowania. Co więcej, jeśli takie jednostki są dostępne, można je również zastosować w systemach ogrzewania podłogowego. Płytki z imitacji drewna występują w wielu różnych rodzajach, odcieniach i rozmiarach.

Płytki i style ze sztucznego drewna

Płytki ze sztucznego drewna pasują do każdego stylu. Nadają się do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i klasycznym, a także w innych stylach – loftowych, a nawet skandynawskich. Na przykład kolor jasnego drewna jesionowego bardzo pasuje do stylu skandynawskiego. Czemu? Bo w skandynawskim stylu bardzo ważny jest minimalizm i praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Jasne płytki imitujące jasne drewno doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale komponują się również z angielskimi wnętrzami. Co powiesz na rustykalne wnętrze? Idealnie sprawdziłyby się tam płytki imitujące postarzane drewno – nadadzą ci vintage wygląd.

Zobacz również:

Jednak właściciel dużego salonu powinien zadowolić się płytkami imitującymi ciemne drewno lub orzech. Z kolei w niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się płytki w jasnych kolorach, które sprawiają, że wnętrze jest bardziej przestronne. Dużą popularnością cieszy się również płytka, która pozwala na stworzenie efektu parkietu drewnianego wykonanego z małych drewnianych listew. Warto również wspomnieć, że płytki imitujące drewno należy łączyć z tradycyjnymi płytkami – daje to nowoczesny efekt.

Rodzaje imitacji gontów

Istnieją trzy główne odmiany płytek z imitacji drewna. Różnią się głównie trwałością i zastosowaniem. Płytki z imitacji drewna dostępne są w wersji glazury, kamionki i terakoty. Jeśli chodzi o płytki imitujące drewno w formie glazury, są one zdecydowanie najmniej trwałe z wymienionych. Są kruche i podatne na wilgoć, dlatego najlepiej nadają się do wykończenia ścian. Gres natomiast to materiał o bardzo wysokiej odporności na ścieranie, zarysowania i szorowanie. Jak powstaje kamionka? Gres wytwarzany jest ze szlachetnej kamionki, składającej się z piasku kwarcowego, gliny, kaolinu i skalenia oraz pigmentów mineralnych. Substancja jest następnie wypalana w temperaturze nie niższej niż 1200 stopni Celsjusza. Dlatego gres jest materiałem trwałym, twardym i odpornym na wilgoć. Istnieją dwa rodzaje płytek imitujących drewno, jedna jest glazurowana, a druga porcelanowa. Zgodnie z osobistymi preferencjami warto wybrać odpowiednią cegłę imitującą drewno, aby cieszyć się nią przez długi czas.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

angielski francuski niemiecki hiszpański