Odpowiednie sukienki na wesele – jak ubrać się bez gafy?

Każda z nas chce na weselu wyglądać pięknie. Z tej okazji kupujemy nowe sukienki, buty, odwiedzamy fryzjera i robimy sobie profesjonalny makijaż. Zależy nam na tym, by wyglądać atrakcyjnie, modnie, zachwycająco. Czasem jednak w tym naszym skupieniu na sobie zapominamy, kto jest najważniejszy na weselu i czyja sukienka, fryzura i makijaż powinny przyćmić inne. Często panie tak bardzo są skupione na własnej stylizacji i swoim wyglądzie, że zapominają z jakiej okazji jest to spotkanie. Wtedy może dochodzić do sytuacji, kiedy ich zbyt mocny makijaż, zbyt odważny strój czy cała nazbyt przyciągająca uwagę kreacja, zaczyna dominować i przyciągać spojrzenia. A to przecież nie powinno być celem uczestniczek wesela. Zatem jak się ubrać, by nie popełnić gafy, by czuć się dobrze i atrakcyjnie, a przy tym pozwolić błyszczeć jedynej królowej na tym balu, czyli pannie młodej? Podpowiadamy. 

Najważniejsza sukienka na weselu

Panna Młoda jest najważniejszą osobą damską na weselu i to jej suknia powinna być najbardziej strojna, przyciągająca uwagę i wzbudzająca zachwyt. To ona jest królową, najważniejszą personą, to ona powinna błyszczeć. Ważne, by każda uczestniczka wesela o tym pamiętała i nie stawiała sobie za główny cel bycia najbardziej wystrojoną personą na uroczystości. Strojna suknia to przede wszystkim cecha panny młodej i warto o tym pamiętać. Czy to znaczy, że mamy ubrać się skromnie? Ależ nie! Ubierzmy się po prostu adekwatnie do okazji, nie przesadzając w żadną stronę. 

 

Zakazane kolory czyli sukienki na wesele, którą są złym wyborem

Jaka zatem powinna być idealna sukienka na wesele? Nad tym głowi się każda kobieta, która otrzymała zaproszenie. Nikt nie chce popełnić gafy i przyjść w stroju nieodpowiednim do okazji. Każda z nas chce jednocześnie wyglądać atrakcyjnie i kobieco, zmysłowo i modnie. Elegancko. I żadna nie chce, by jej strój był odczytany jako zła wróżba. A tak niestety może być. Warto o pamiętać, że czas zaślubin i wesela obłożony jest wieloma przesądami, w które nadal wiele osób wierzy. Jedne z nich dotyczą strojów druhen i innych pań pojawiających się na weselu. Zatem zanim kupimy sukienki na wesele, zastanówmy się, czy ich kolor jest odpowiedni. Przede wszystkim najbardziej niemile widzianym kolorem sukienki na weselu jest kolor czarny. Czerń źle wróży, jest odczytywana jako zły znak, dlatego po prostu warto z niej zrezygnować. Oczywiście, jeśli uda nam się czerń połączyć z jasnymi dodatkami i rozjaśnić dzięki temu naszą stylizację, na pewno nikogo nie oburzamy. Lepiej jednak wybrać inne kolory. Drugim kolorem, na który nie powinnyśmy się zdecydować to kolor biały. Biel jest w tym dniu zarezerwowana dla panny młodej. Choć latem kusząco wyglądają wszystkie białe, lekkie i zwiewne sukienki, na wesele załóżmy raczej inne – bezpieczne kolory – róż, pastele, szarości, złoto, srebro, błękity, chabry, itp. Uważajmy także na czerwienie. Zwłaszcza jeśli pełnimy funkcję świadkowej. Wtedy dobrze z intensywnej czerwieni zrezygnować i wybrać coś bardziej stonowanego. 

Zbyt krótka sukienka na wesele

Kiedy wiemy już jaki kolor sukienki na wesele wybieramy, warto pomyśleć nad odpowiednią długością. Po pierwsze warto przemyśleć, jaki efekt chcemy osiągnąć i w jakim stroju czujemy się swobodnie. Wesele to noc pełna tańców, zabaw i szaleństwa, ważne zatem, byśmy czuły się nie tylko atrakcyjnie, ale także swobodnie. Długie suknie są na pewno niezwykle zmysłowe i kobiece, ale utrudniają poruszanie. Pasują osobom wysokim i szczupłym. Jeśli należymy do tej grupy i nie zamierzamy brać udziału w weselnych zabawach polegających na na przykład bieganiu spokojnie możemy wybrać długość maxi. Jeśli natomiast chodzi o mini, jest jak najbardziej dozwolona na weselu, ale także warto przemyśleć kwestię naszej wygody. Nie jest w dobrym guście bardzo króciutka sukienka na wesele, zdecydowanie lepiej ukryć nieco ciała, niż pokazać go zbyt dużo. Tym bardziej, że bardzo krótka sukienka także nie daje optymalnej swobody ruchu i utrudni nam udział w konkursach organizowanych przez wodzireja. 

 

Lamparcica i inne dzikie wzory czyli sukienki (niekoniecznie) na wesele

Jeśli stoicie przed dylematem: sukienka gładka czy wzorzysta, zdecydowanie bardziej polecamy sukienki na wesele w wersji gładkiej, bez wzorów, upiększone dodatkami w postaci eleganckiej, oryginalnej biżuterii. Sukienki na wesele we wzory nie zawsze się sprawdzają i nie zawsze pasują. Po pierwsze nie wszystkie wzory są odpowiednie na wesele. Uważajmy z wszelkiego typu panterkami, tygrysimi paskami czy innymi wzorami w cętki, paski i tym podobnymi wzorami. Bywają zbyt bardzo pretensjonalne i niekoniecznie pasują na taką okazję. Wzory hawajskie również lepiej wybierać na bardziej luźne, wakacyjne imprezy niż na wesele. Wyjątkiem jest oczywiście wesele stylizowane, które wymaga od gości specjalnego ubioru. Wtedy działają zupełnie inne prawa i panują inne zasady ubioru. W takiej sytuacji możemy pokusić się o naprawdę szalone stroje, dać upust fantazji i założyć sukienkę, która będzie wpisywać się w tematyczny kontekst wesela.

angielski francuski niemiecki włoski hiszpański szwedzki duński