Rodzaje kredytów mieszkaniowych

Rodzaje kredytów mieszkaniowych : najczęściej kredyt hipoteczny jest wykorzystywany, aby kupić mieszkanie, dom czy też działki pod budowę domu. Niezbędne jest wtedy wyliczenie zdolności kredytowej osoby, która ubiega się o kredyt hipoteczny. Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego to ok. 90 % wartości danej nieruchomości https://www.kredyty-hipoteczne.net.pl/kredyty-hipoteczne-szczecin/. W przypadku gdy dochody kredytobiorcy są wysokie, może on mieć tylko 10% wkładu własnego. W innych przypadkach jest to minimum 20 %. Kredyt hipoteczny mieszkaniowy jest udzielany maksymalnie na 35 lat, ale w praktyce jest to najczęściej 30.  

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna- może być wykorzystana na dowolny cel. Zabezpieczeniem dla banku jest mieszkanie, dom lub działka, których jesteśmy właścicielami.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny

Taki rodzaj kredytu pozwala na konsolidację posiadanych zadłużeń. Do spłaty pozostaje nam jedna rata, która jest niższa niż przed procesem konsolidacji. Aby uzyskać taki rodzaj kredytu musimy posiadać dom, mieszkanie lub działkę, które to będą zabezpieczeniem dla tego kredytu.

Kredyt hipoteczny refinansowy

Dzięki takiemu rodzajowi kredytu możemy przenieść swój dotychczasowy kredyt hipoteczny do innego banku. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne gdy znajdziemy bank, który chce nam udzielić kredytu hipotecznego na lepszych warunkach niż obecny.

Kredyt hipoteczny

Tego rodzaju kredyt można wydać na ściśle określony cel, czyli:

  • budowę domu jednorodzinnego,
  • zakup działki budowlanej,
  • zakup lokalu mieszkalnego,
  • zakup domu jednorodzinnego,

Hipoteka danej nieruchomości jest w tym momencie zabezpieczeniem kredytu. Hipoteka jest ustanawiana dla danej nieruchomości we właściwym dla danej miejscowości, sądzie. Jeżeli zostanie spłacona, to należy w wydziale ksiąg wieczystych, przedłożyć zaświadczenie z banku, że hipoteka została całkowicie spłacona. Taki rodzaj kredytu jest kredytem długoletnim. Dlatego też procedura jego przyznawania jest bardzo szczegółowa. Banki dokładnie badają zdolność kredytową oraz historię kredytową kredytobiorcy.

Na co jeszcze?

Kredyt hipoteczny, dla którego została ustanowiona hipoteka, może także zostać wykorzystany np. na przystosowanie lokalu użytkowego, inwestycję w lokal pod wynajem, remont domu lub mieszkania a także zakup działki rolnej lub budynku komercyjnego. Kredyt hipoteczny ma szerokie zastosowanie. Ze względu, na to że może on zostać wykorzystany w tak wielu aspektach, banki nie mają gwarancji, że np. remont lokalu pod inwestycje się powiedzie, a kredytobiorca będzie w stanie spłacać raty. Dlatego też kredyty hipoteczne są wyżej oprocentowane niż np. kredyty mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny jest bardzo dużym i ryzykownym zobowiązaniem dla kredytobiorcy. Żaden z kredytów nie jest do końca dobrym wyborem, bo nie wiemy jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa w przyszłości. Dlatego banki bardzo szczegółowo sprawdzają zdolności finansowe osób, którym udzielają kredytów. Dokładne prześledzenie historii kredytowej daje bankom pełen obraz kredytobiorcy. Czy spłacał zobowiązania na czas https://www.kredyty-hipoteczne.net.pl/. Czy nie ma zaległych zobowiązań. To bardzo ważne informacje dla banku, ponieważ pożycza nam swoje pieniądze, które potem chce odzyskać. Kiedy jednak spłata kredytu hipotecznego, w pewnym okresie spłacania nas przerasta, warto udać się do banku. Przedstawienie swojej obecnej sytuacji bankowi i poproszenie o wstrzymanie płacenia, może nam pomóc w trudnych chwilach. Jeżeli mamy kłopoty finansowe, to należy jak najszybciej porozmawiać z bankiem o możliwości obniżenia kilku rat lub czasowego wstrzymania spłaty. Czekanie z takim zgłoszeniem, jest dla nas bardzo niekorzystne, ponieważ bank nalicza odsetki za nieterminowa spłatę, a to jeszcze pogłębi naszą złą sytuację finansową. Należy pamiętać, że gdy będziemy chcieli sprzedać dom czy mieszkanie, które jest obciążone kredytem hipotecznym, możemy mieć problem ze znalezieniem kupców. Gdy na rynku nieruchomości, klienci spotykają informację o kredycie hipotecznym, którym jest obciążona nieruchomość, którą są zainteresowani, od razu wycofują się i nie są już zainteresowani kupnem takiego obiektu. Dlatego też banki, godzą się na zawieszenie spłaty lub obniżenie rat, tym kredytobiorcom, którzy mają problemy finansowe. Gdyby nie praktykowały tego typu usług, to miałyby w posiadaniu bardzo dużą liczbę nieruchomości obciążonych kredytem hipotecznym, których nikt nie chce kupić. Kredyty hipoteczne są bardzo atrakcyjne dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość, ale nie mają na to gotówki, jednak są w stanie raz w miesiącu zapłacić określona kwotę raty kredytu. Jednak bywają też bardzo zgubne. Gdy zaczynamy mieć kłopoty finansowe, wtedy taki kredyt jest dla nas nie lada obciążeniem. Najlepiej jest przygotować sobie poduszkę finansową, specjalnie na poczet kredytu hipotecznego, aby móc z niej korzystać, gdy zajdzie taka potrzeba. Zaoszczędzi to nam niepotrzebnych nerwów, oraz przestojów  w płatnościach dla banku.

angielski francuski niemiecki włoski hiszpański szwedzki duński