Szczecin, Gumieńce – sprzedaż mieszkań w atrakcyjnym miejscu!

Szczecin to atrakcyjne miasto, ale jego dzielnica – Gumieńce – ma imponującą i piękną historię. Dawniej zamieszkiwana była głównie przez mieszkańców okolicznej cukrowni, z czasem jednak wartość gruntów wzrosła i oto ludzie zaczęli się tam przeprowadzać. Pod względem liczby ludności jest to drugie takie miejsce w całym Szczecinie.

Sprzedaż mieszkań w Gumieńcach  to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza, że musimy brać pod uwagę, iż jest to wyjątkowo atrakcyjna okolica. Musimy mieć świadomość, iż na mieszkania, które wybieramy, czyha znacznie więcej innych osób. Ale dlaczego im się dziwić? To Gumieńce mają Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. To tam znajduje się Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Dla studentów jest to wręcz ziemia obiecana, zwłaszcza, gdy pod uwagę weźmie się atrakcyjne położenie całej dzielnicy. Znajdziemy tam galerię handlową, mnóstwo super- i hipermarketów, a także McDonald’s. Słowem, wymarzone miejsce dla tej osoby, która lubi radosny gwar miasta i spacery po rozgrzanym chodniku. To są właśnie Gumieńce w Szczecinie. Z tego powodu deweloperzy są wręcz rozrywani, jeśli pojawia się kwestia, jaką jest sprzedaż mieszkań.

Młodzi ludzie często decydują się „iść na swoje” i zbierają pieniądze by kupić nieruchomość w Szczecinie. Jest to zrozumiałe zachowanie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że domy wielorodzinne tracą na znaczeniu. W dawnych czasach mieszkali w jednym domu i rodzice, i dziadkowie, i jeszcze ciocia z wujkiem. Teraz już jest to prawie niemożliwe, ludzie decydują się bowiem na sprzedaż dużych i nieopłacalnych z punktu widzenia ogrzewania wiejskich domów. Z tego też powodu każdy wynosi się do swojego własnego mieszkania. Dla młodych jest to również start w dorosłość, dlatego też warto brać pod uwagę ich potrzeby. Pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać jest: jak duże ma być to mieszkanie? Czy planujemy dzieci, czy może chcemy posiadać własny gabinet, a może mamy zwierzęta, które wymagają większej przestrzeni? Gumieńce to dobra dzielnica Szczecina dla rodzin z dziećmi, a sprzedaż mieszkań tam dostosowana jest dla potrzeb wszystkich kupujących. Pamiętajmy, że czasem lepiej jest kupić mieszkanie nieco za duże (zawsze można przecież przyjmować gości) niż za małe.

Następne pytanie, które na pewno musimy sobie zadać, to nasz budżet. Nie zawsze jest tak, że będziemy szczęśliwymi nabywcami z historią kredytową. Musimy najpierw zdobyć zaufanie banku i brać pod uwagę, że pieniędzy będzie nam trzeba więcej, niż mniej. Absolutnie musimy wykluczyć „kupowanie na styk”, bo skończy się to braniem dodatkowych pożyczek, co w konsekwencji doprowadzi do drenażu portfela. Nieprzyjemny to start dla jakiejkolwiek pary. Właśnie dlatego trzeba rozważyć wszelkie możliwości. Kiedy już mamy odpowiednio zasobny portfel, musimy zwrócić uwagę na kolejną ważną rzecz.

Gumieńce w Szczecinie to wspaniałe miejsce, sprzedaż mieszkań tam kwitnie. Ale nie zawsze znajdziemy tam dokładnie takie mieszkania, których szukaliśmy. Nie chodzi o to, że trafimy na coś gorszej jakości, tylko, że nie będziemy wiedzieli, jak rozumieć obniżoną cenę. Weźmy taki przykład: widzimy piękny apartament, ale bardzo drogi. Za chwilę wyskakuje nam bardzo podobna oferta, a mieszkanie o wiele tańsze. Nic dziwnego, że ogarnia nas lekki szok. Decydujemy się na ten drugi dom i niestety przeżywamy przykre rozczarowanie, gdy przychodzi do zorientowania się, iż mieszkanie trzeba wyremontować, a jest to całkiem droga sprawa. Nikt nie lubi być postawiony w takiej sytuacji, dlatego do oglądania przyszłych czterech kątów warto zabrać ze sobą osobę, która orientuje się w cenach na rynku mieszkań.

Warto zasięgnąć również opinii drugiej osoby także wtedy, gdy decydujemy się na dane mieszkanie. Wiadomo, deweloperów na rynku jest mnóstwo, aczkolwiek nie każdy będzie w stanie dać nam to, czego oczekujemy. Z tego też powodu warto zebrać informacje o sprzedaży mieszkań w dzielnicy Gumieńce. Szczecin jest ostatecznie dużym miastem i z tego powodu niełatwo określić, czy dany sprzedający będzie z nami w stu procentach szczery. A kiedy planujemy zakup nowego mieszkania, to i tak przeglądamy wszelkiego rodzaju fora internetowe i staramy się zdobyć więcej informacji na temat okolicy, w której będziemy zamieszkiwać. Dobrze jest wtedy zwrócić się do ludzi z pytaniem, czy byli oni zadowoleni z usług konkretnych deweloperów. Na pomoc mogą przyjść nam również media społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter. Jeśli zobaczymy, co ludzie piszą pod postami danych deweloperów, będziemy mieli tym samym jako taki obraz, z kim będziemy zawierać umowę.

Sprzedaż mieszkań w Gumieńcach w Szczecinie  daje nam pełną paletę różnych wyborów. Możemy sami zaplanować, gdzie konkretnie będziemy chodzić na spacery, które puby będziemy odwiedzać. Możemy zakupić również mieszkanie w celu wynajęcia go. Studenci chętnie zapłacą nam za możliwość wynajmu, a my w ten sposób stworzymy długofalową inwestycję. Będziemy w ten sposób odcinać kupony od tego, że kiedyś zakupiliśmy mieszkanie i w ten sposób też zabezpieczymy przyszłość swoich dzieci. Same plusy!

Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5