Drewniane domy jak z bajki

Drewniane domy jak z bajki

Drewniane domy jak z bajki – kto nie marzył o cudownym drewnianym domu jak z bajki, w którym będzie ciepło i przytulnie? Decydując się na rezygnację ze standardowej budowli betonowej na rzecz domu z naturalnego drewna w technologii hbe, uda się spełnić swoje marzenie. Cóż może być wspanialszego i wygodniejszego niż drewniany dom, starannie i pieczołowicie postawiony ręką mistrza? Wejść w posiadanie prawdziwego żywego domu, nasyconego delikatnym aromatem drewna oraz przyjemną dla oka niesamowitą opalizacją drewnianego designu.

Jakie są drewniane domy jak z bajki?

Budowa domów drewnianych opiera się na tarcicy klejonej warstwowo, która zachowuje swój wygląd i wilgoć podczas transportu. Końce drewna są zabezpieczone specjalną odporną na wilgoć mieszanką, która zapobiega wchłanianiu wilgoci. Dom z drewna klejonego może być parterowy lub piętrowy wykonany według indywidualnego projektu. To okazja, by zbliżyć się do natury, odetchnąć zapachem świeżego lasu. Drewno to niezwykle piękny materiał budowlany, z którego od niepamiętnych czasów architekci tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Domy budowane w technologii hbe, czyli z drewna klejonego warstwowo są tak piękne, że wielu projektantów opiera główną atrakcję różnych obiektów właśnie na motywach drewnianych. Takie drewniane domy jak z bajki pozytywnie wpływają na zdrowie. Na przykład ściany domu zbudowanego ze świerku syberyjskiego struganego czterostronnie wydzielają do powietrza aromat olejków eterycznych, który działa leczniczo na organizm człowieka. Dom drewniany to także niezwykle praktyczna budowla, drewno to bardzo wytrzymały materiał, może przetrwać ponad sto lat. O trwałości drzewa świadczą znaleziska archeologów. Na przykład sarkofag faraona Egiptu Tutanchamona składał się z drewnianych wstawek i dekoracji. Te detale, które mają ponad trzy tysiące lat, zostały doskonale zachowane do dziś. Mieszkanie w domu z drewna klejonego jest również wygodne, ponieważ materiał doskonale zatrzymuje ciepło, a do ogrzania domu potrzeba znacznie mniejszego wysiłku.

Domy z drewna klejonego warstwowo – co to oznacza?

domy z drewna klejonegoDrewno to żywy materiał, a praca z nim jest złożonym wyzwaniem technologicznym. Aby go rozwiązać, potrzebna jest produkcja o niezmiennie wysokiej jakości wytwarzania elementów konstrukcyjnych. W ostatnich latach domy z drewna klejonego warstwowo stały się najbardziej poszukiwane w budownictwie mieszkaniowym. I nie jest to zaskakujące, ponieważ drewno w technologii hbe idealnie łączy zarówno tradycje architektury drewnianej, jak i nowoczesne osiągnięcia w produkcji materiałów budowlanych. Przyjazność dla środowiska, wysoka wytrzymałość, stałość i dokładność wymiarów geometrycznych, odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. A także doskonałe właściwości termiczne, wszystkie te zalety tarcicy klejonej warstwowo zostały w pełni docenione. I nie tylko przez znawców branży budowlanej, ale również przez klientów domów z drewna klejonego.

Od czego zależy cena drewna klejonego warstwowo?

Cena materiału na dom z drewna klejonego warstwowo, uzależniona jest od wybranego przekroju: jeden z najpopularniejszych to 190×202 lub 180×200. Grubość drewna nie wpływa na cenę za metr sześcienny i może wynosić na przykład 240 mm. Dom zbudowany z takiego materiału budowlanego wyróżnia się wizualnie od reszty, ponieważ duża część wygląda na masywniejszą. Wybór projektu domu z drewna klejonego jest optymalny dla tych, którzy cenią praktyczność, preferują rozwiązania przyjazne środowisku i wiedzą, jak właściwie dysponować środkami finansowymi.

Oszczędności przy stosowaniu drewna klejonego warstwowo

Drewno klejone warstwowo pozwala zaoszczędzić:

  • Pieniądze: chociaż drewno jest droższe niż niektóre inne materiały budowlane, ostatecznie budowa domów drewnianych z drewna klejonego warstwowo jest tańsza, ponieważ nie jest potrzebny złożony fundament, po wybudowaniu nie wymaga wykończenia.
  • Czas: budowa domów z drewna klejonego warstwowo odbywa się według zasady konstruktora. Każdy szczegół zajmuje swoje miejsce. Ponadto niemal natychmiast po zakończeniu budowy w domu można zamieszkać, podczas gdy budynki ze zwykłego drewna, potrzebują, co najmniej roku, aby się skurczyły.
  • Spokój emocjonalny, ponieważ od razu wiadomo, jak będzie wyglądał dom, można ocenić jakość materiału budowlanego, budowa przebiega szybko, zgodnie z technologią hbe. To wszystko wyklucza zmartwienia, po zamieszkaniu domownicy mają pewność, że komfort i jakość mieszkania spełnia ich oczekiwania. Można, więc stwierdzić, że zamieszkali w drewnianym domu jak z bajki.

Wybór projektu domu z drewna klejonego warstwowo

Drewniane domy jak z bajkiNajczęściej można skorzystać z wyboru standardowego projektu, ale firmy zajmujące się projektowaniem a często również budową zapewniają możliwość zamówienia opracowania indywidualnego projektu. Miłym zaskoczeniem jest różnorodność typowych projektów domów z drewna klejonego. Na przykład można dać pierwszeństwo jednemu lub drugiemu rozwiązaniu architektonicznemu, a następnie zdecydować o wykonaniu piwnicy, okien, dachu, systemu ogrzewania, dekoracji wewnętrznej i zewnętrznej. Zmiany są dozwolone w każdym projekcie drewnianego domu.