Jak zmienić Apple ID

Jak zmienić Apple ID

Czasem zdarza się tak, że przestajemy używać adresu e-mail, który wpisaliśmy podczas rejestracji do danej usługi. W takiej sytuacji chcielibyśmy uaktualnić dane i zmienić podany adres mailowy. W przypadku Apple ID podany adres jest także naszym identyfikatorem, chyba, że mieszkamy w kraju, w którym identyfikatorem może zostać numer telefonu. Co więc w sytuacji, kiedy chcemy zmienić swoje Apple ID? W jaki sposób możemy to zrobić? Przeczytaj poniższe porady, które pomogą Ci uporać się z zaistniałą sytuacją.

Zmiana Apple ID

W celu zmiany Apple ID wystarczy wejść na stronę appleid.apple.com i zalogować się do swojego konta, a następnie w sekcji “konto” wybrać opcję “edytuj”. W tym momencie na ekranie urządzenia powinna pojawić się opcja “Zmień identyfikator Apple ID” – należy ją wybrać i wpisać nowy adres e-mail, z którego zamierzamy korzystać. Później pozostaje już tylko wybranie opcji “kontynuuj” i zalogowanie się do usług Apple przy pomocy nowego identyfikatora. Jeżeli jednak zmieniasz swój e-mail na adres innej firmy to na Twoją skrzynkę pocztową przyjdzie kod weryfikacyjny, który trzeba będzie podać, aby móc kontynuować zmianę ID. Jak widzisz nie są to skomplikowane działania i wystarczy zaledwie kilka minut, aby móc je wykonać. Natomiast podczas całego procesu mogą pojawić się przeszkody, które sprawią Ci trudność. Poniżej przedstawiamy rozwiązania najpopularniejszych komplikacji związanych ze zmianą Apple ID.

Rozwiązanie ewentualnych problemów

Podczas zmiany Apple ID możesz natknąć się także na ewentualne problemy. Jednym z nich jest zmiana identyfikatora na adres e-mail zakończony @icloud.com, który został utworzony w przeciągu ostatnich dni. W przypadku takiej sytuacji może pojawić się prośba o ponowienie próby w innym terminie – musisz się do tego zastosować i zaczekać ze zmianą swojego ID. Jeżeli natomiast na ekranie Twojego urządzenia pojawi się komunikat mówiący o tym, że podany adres e-mail nie jest dostępny lub jest już używany, to sprawdź czy ktoś z członków Twojej rodziny nie używa tego adresu. Jeżeli tak jest to usuń adres z tego konta i przypisz go do swojego Apple ID zgodnie z instrukcją podaną powyżej. Jeżeli Twój identyfikator to adres e-mail to niestety nie możesz zmienić go na numer telefonu komórkowego. Istnieją jednak kraje, w których używanie numeru telefonu jako Apple ID jest dozwolone i wówczas również możliwa jest jego edycja.

Zmiana Apple ID będącego numerem telefonu

Jeśli mieszkasz na terytorium kraju, w którym podczas rejestracji można podać numer telefonu jako Apple ID, to również możesz dokonać zmian. Czasami zdarza się bowiem, że musimy zmienić numer telefonu i nie będziemy mieć już do niego dostępu – przez co nie będziemy mogli otrzymywać aktualnych informacji od Apple. Aby temu zapobiec stworzono dwa bardzo proste rozwiązania, dzięki którym edycja Apple ID będącego numerem telefonu jest możliwa. Możesz dokonać tego zarówno na stronie Apple ID – tak jak miało to miejsce ze zmianą adresu e-mail, a także przy pomocy urządzeń mobilnych od Apple, takich jak iPhone, iPod czy iPad.

Jeżeli chcesz zmienić swój Apple ID za pośrednictwem strony internetowej, to wygląda to niemal tak samo jak zmiana adresu mailowego. Wystarczy, że wylogujesz się ze wszystkich urządzeń, które aktualnie używają danego konta, a następnie zalogujesz się na stronie appleid.apple.com i będziesz postępować tak samo jak przy zmianie adresu. Oczywiście oprócz podania nowego adresu e-mail w Twoim przypadku konieczne będzie podanie aktualnego numeru telefonu. W wiadomości tekstowej otrzymasz kod weryfikacyjny, który jest konieczny do dokończenia procesu zmiany Apple ID. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich czynności Twój Apple ID zostanie zmieniony na nowy numer telefonu, od tej chwili możesz zalogować się przy jego użyciu na innych urządzeniach oraz we wszystkich usługach Apple.

Sytuacja wygląda natomiast nieco inaczej, kiedy do zmiany Apple ID zamierzasz użyć urządzenia mobilnego od Apple. W pierwszej kolejności musisz oczywiście wylogować się ze wszystkich urządzeń i aplikacji, które obecnie używają Twojego konta Apple – za wyjątkiem urządzenia z którego będziesz zmieniać swoje Apple ID. Następnie należy wejść w ustawienia, odszukać swoje imię i nazwisko, a następnie opcje związane z numerem telefonu. Na ekranie powinna pojawić się pozycja zatytułowana “Informacje kontaktowe”, a obok niej opcja edytowania. Wybierając edycję otrzymasz możliwość usunięcia dotychczasowego numeru telefonu. Po wykonaniu tego kroku postępuj zgodnie z informacjami, które wyświetlają się na ekranie Twojego urządzenia. Na koniec konieczna będzie weryfikacja nowego numeru telefonu – cały proces przebiega tak samo jak w przypadku zmiany Apple ID przy użyciu strony Apple. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności możesz zalogować się do wszystkich urządzeń Apple oraz aplikacji. Może zdarzyć się także sytuacja, w której weryfikacja numeru nie będzie konieczna – dzieje się tak, gdy numer został już powiązany z kontem Apple ID jako numer telefonu iMessage lub dodany jako zaufany numer telefonu.