Podologia w medycynie

Podologia w medycynie

Podologia w medycynie to nowa dziedzina. Gwałtowny wzrost liczby chorób stóp wymaga stworzenia jednego obszaru obejmującego zakres patologii występujących w tej części ciała. Głównym zadaniem Podiatry Warszawa jest wczesne wykrycie zmian w stopie i współpraca z dermatologiem w celu rozwiązania problemu i uniknięcia interwencji chirurgicznej. Podiatra nie jest lekarzem i nie ma uniwersyteckiego stopnia medycznego, więc diagnozowanie i przepisywanie leków przekracza jego możliwości.

Kim jest podiatra? Co robią podiatrzy w Warszawie?

Podiatrzy z Warszawy to specjaliści od pielęgnacji i pielęgnacji stóp swoich pacjentów. Obejmuje pedicure, pomagając przy dolegliwościach stóp. Tacy specjaliści mogą na wczesnym etapie zidentyfikować schorzenia stóp i pomóc w doborze odpowiednich butów.

Podczas wizyty u podiatry w Warszawie będziesz w stanie zidentyfikować następujące nieprawidłowości stóp:

 • Wrastające paznokcie, grzyby oraz deformacja płytki paznokciowej spowodowana urazem i cechami strukturalnymi stopy.
 • Brodawki na palcach, po wewnętrznej i zewnętrznej stronie stopy.
 • Modzele, nagniotki na stopach i palcach.
 • Pęknięte pięty z powodu nadmiernie szorstkiej skóry.
 • Stopa cukrzycowa.
 • Nadpotliwość stóp.

Jak może pomóc podiatra w Warszawie?

Podiatra to specjalista, który dysponuje specjalnymi narzędziami do łatwej manipulacji stopą. Terminowa wizyta u podiatry w Warszawie może pomóc uniknąć przyszłych problemów, ponieważ specjaliści mogą wykryć choroby na wczesnym etapie, o których wielu pacjentów nawet nie wie. Jednocześnie warto pamiętać, że w końcowej fazie rozwoju choroby profilaktyka jest skuteczniejsza i wymaga mniejszego wysiłku niż interwencja chirurgiczna. Podiatrzy doradzają, doradzają i pokazują, jak prawidłowo dbać o stopy, pedicure. Ten rodzaj poradnictwa jest niezbędny, zwłaszcza dla kobiet, które często noszą obcisłe buty.

Kiedy należy skontaktować się z podiatrą w Warszawie?

 • Jeśli odczuwasz ból stopy – wrastające paznokcie mogą powodować ból palców, a brodawki i modzele mogą powodować ból i dyskomfort podczas chodzenia.
 • Jeśli zauważysz zdeformowane stopy – Z wiekiem Twoje stopy mogą się zdeformować z powodu ciąży, złego obuwia, nadwagi, a jednocześnie płytka paznokcia zmienia swoje położenie, co skutkuje wrastaniem paznokci.
 • Jeśli zauważysz zmiany na paznokciach, inny kolor i pęknięcia – istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to infekcja grzybicza.
 • Jeśli Twoje stopy swędzą i śmierdzą, objawy te mogą wskazywać na nadmierne pocenie się (nadmierne pocenie się stóp) i grzybicę paznokci.
 • Jeśli masz cukrzycę – przy takiej diagnozie mechaniczne przecięcie naskórka może mieć poważne konsekwencje, dlatego zalecane są tylko profesjonalne pedicure.

Jak podiatrzy w Warszawie radzą sobie z wrastającymi paznokciami?

Urazy, ciasne buty lub niewłaściwy pedicure mogą powodować wrastanie płytki paznokcia w skórę, powodując ból i krwawienie oraz potencjalnie infekując uszkodzony obszar. Samodzielne rozwiązanie problemu przyniesie tylko szkody, dlatego należy skontaktować się z podiatrą w celu uzyskania specjalnych metod szybkiego i bezbolesnego usunięcia dalszego wrastania.

Podologia w medycynie
Podologia w medycynie

Specjalne zszywki, płytki, które przyczepiają się do krawędzi paznokcia, podnoszą paznokieć i zapobiegają jego wrastaniu w tkankę. Dzięki takiemu podejściu pacjenci mogą bezpiecznie nosić buty, chodzić i wykonywać normalne czynności. Płytki i zszywki mogą nawet wyprostować mocno zakrzywione płytki paznokcia i zapobiec nawrotom. Podiatra założy na płytkę paznokcia szynę, która zmniejszy nacisk na wrastający paznokieć. Pozwala to zlikwidować stany zapalne, bóle i obrzęki oraz poprawić prawidłowy kształt paznokci. Korekta tą metodą może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko zależy od ciężkości choroby, indywidualnych cech ludzkiego ciała. Jeśli zauważysz którąkolwiek z powyższych zmian na swoich paznokciach, powinnaś jak najszybciej udać się do podiatry w Warszawie.

Pedicure w gabinecie podiatry w Warszawie

Pedicure wykonywany przez podiatrę w Warszawie bardzo różni się od pedicure salonowego. Usuwa odciski, modzele, pęknięcia i zgrubiałą tkankę na powierzchni stóp. Doradza w doborze preparatów pielęgnacyjnych i kosmetycznych do stóp. Z powodu nadmiernego tarcia i nacisku mogą tworzyć się modzele i odciski. Szczególnie problematyczne są modzele podpaznokciowe, które może usunąć tylko podiatra. I odwrotnie, w stopie mogą pojawić się pęknięcia z powodu długich spacerów i ciasnych lub niewygodnych butów. Podiatra pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych problemów i zapewni odpowiednią opiekę w domu.

Zespół stopy cukrzycowej

Diabetycy mogą zmagać się z nieprzyjemnym stanem zwanym stopą cukrzycową. To patologiczna zmiana w tkance stopy. Rozwój tej choroby może być bardzo niebezpieczny i prowadzić do amputacji, niepełnosprawności. Objawami rozwoju choroby są: utrata wrażliwości z powodu ścieńczenia lub pogrubienia skóry, pęknięcia. Cukrzyca to niebezpieczna choroba z każdą raną. Naruszenie zasad żywienia może szybko uogólnić infekcję. Współistniejące schorzenia stopy cukrzycowej mogą znacznie skomplikować proces gojenia. Dlatego jeśli taka osoba ma np. wrośnięte paznokcie, wizyta u podiatry w Warszawie jest priorytetem, a nie samoleczenie. Osoby z cukrzycą mają zwiększone ryzyko rozwoju gangreny. Dlatego muszą regularnie kontaktować się z tym specjalistą, aby zapobiec problemom.

Grzybica Paznokci – Zabieg Podologiczny w Warszawie​​

Jeśli nie nosisz klapek, po wizycie na basenie lub plaży może rozwinąć się grzybica paznokci. Choroba objawia się rozwarstwieniem płytki paznokcia, zmatowieniem i przebarwieniem oraz pogrubieniem paznokcia. Infekcje należy leczyć jak najszybciej, aby uniknąć rozprzestrzeniania się na inne paznokcie. Podiatra może wykonać protezę płytki paznokcia, aby przywrócić jej estetyczny wygląd. Jednak dermatolodzy zajmują się kompleksowymi lekami.