Funkcje serwerów HP

HP oferuje szeroką gamę rozwiązań serwerowych w obudowach do różnych obciążeń. Z proponowanej linii produktów nie będzie trudno wybrać system do rozwiązywania najbardziej złożonych problemów.

Serwery HP zapewniają następujące funkcje:

  • Zwiększona wydajność pracy ze względu na wysoki stopień automatyzacji podstawowych operacji
  • Wysoka wydajność i efektywność energetyczna
  • Rozszerzenie funkcji administracji i monitorowania systemu
  • Doskonała skalowalność i łatwość uruchomienia
  • Wyjątkowa niezawodność wszystkich oferowanych urządzeń.

Serwery są dostarczane w postaci gotowych rozwiązań, których podstawową konfigurację można wybrać. Przy wyborze serwera HP cena zależy bezpośrednio od konfiguracji systemu komputerowego

Generacja serwerów HP Gen10

Serwery HP Gen10 to najnowsze modele wykorzystujące procesory najnowszej generacji oraz zaawansowaną pamięć RAM. W porównaniu do systemów poprzedniej generacji nowe serwery zapewniają większą moc obliczeniową, co zwiększa ogólną wydajność. Nowe modele mają również zaktualizowane kontrolery modułowe HP Smart Array, które zapewniają bardziej wydajną pracę podsystemu dyskowego.

Korzystanie z technologii HP pamięci podręcznej procesora, która wykorzystuje jeden lub więcej dysków półprzewodnikowych, zwiększa wydajność danych. Tak zwane gorące dane są umieszczane na szybszych dyskach SSD, co zwiększa ich dostępność. Dyski SSD można łączyć w macierze RAID w celu bezpiecznego buforowania danych. Nowa generacja serwerów obsługuje trwałą pamięć NVDIMM (nieulotny podwójny moduł pamięci), co zmniejsza liczbę błędów spowodowanych awarią zasilania. Dyski SSD NVMe podłączane są bezpośrednio do magistrali PCIe (dużą przepustowość oraz szybkość transmisji danych) w celu uzyskania maksymalnej wydajności losowego dostępu.

Serwery HP stelażowe

 Serwery HP do montażu w stelażu to wydajne, niezawodne i funkcjonalne platformy, które mogą z łatwością obsługiwać przetwarzanie dużych ilości danych i dużych obciążeń. Produkty wyróżniają się początkową konfiguracją sprzętu, z reguły urządzenia HP są szybkie i wygodne, wyposażone w dodatkowe opcje zwrotu i zapisywania ustawień. Sprzęt serwerowy HP jest wydajny i nowoczesny, a wszystkie serwery są wyposażone w dodatkowe gniazda dla wszystkich głównych platform, takich jak dyski twarde, urządzenia wejścia / wyjścia danych i pamięć RAM. Budowa większości serwerów ma wbudowany kontroler, który pozwala monitorować kondycję systemu, a także, jakość wykonywanych operacji. Serwery stelażowe HP są szeroko stosowane do wirtualizacji i rozwiązywania złożonych zadań na poziomie przedsiębiorstwa.
Na rynku serwerów DL360 jest obecnie jedną z najlepszych ofert dla start-upów. Ten produkt jest wyposażony w prostą i otwartą budowę oraz jego debugowanie, ulepszanie, wymianę części itp. nie będzie powodować żadnych niedogodności ani problemów. Jednostka jest wyposażona w dwa nowe procesory Intel, które mają sześć rdzeni, co znacznie zwiększa wydajność serwera. Chociaż system jest początkowym rozwiązaniem informatycznym dla małych firm, ma dużą ilość pamięci RAM i kontroler sieci nowej generacji.

Serwery HP to optymalne rozwiązanie dla wielu firm, które po raz pierwszy napotykają technologię serwerów. Dzięki optymalnym kosztom i niezawodności serwery HP Tower są dostarczane na całym świecie i od dawna są urządzeniami wysokiej, jakości. Firma HP wyróżnia się ciągłymi innowacjami w swoich technologiach, aktualizacją linii produktów i oprogramowania. Serwery HP Proliant to niezawodność sprawdzonej technologii HP w połączeniu ze sprzętem nowej generacji oraz wygoda niezrównanej funkcjonalności.

Serwer HP Proliant – ML350 Gen9

Serwer ML350 Gen9 to nowy serwer o zaktualizowanym designie i nowym, innowacyjnym interfejsie. Ta maszyna serwerowa ma 2 procesory Intel, dzięki czemu wydajność systemu znacznie wzrosła. ML350Gen9 odziedziczył po poprzednich modelach stabilność. Konfiguracja Proliant jest zawsze bezpieczna dla przetwarzania informacji. Zapewnia kilka stopni ochrony i ma każdy dostęp do przenoszenia danych do bardziej niezawodnych mediów. Serwer jest zaprojektowany do przetwarzania dużej ilości danych i pracy ze znacznym obciążeniem, dlatego wyróżnia się odpornością na awarie i szybką optymalizacją.
Cechy serwera Proliant ML150 to optymalna cena, wydajność i szybka optymalizacja. Ten system ma wysoką wydajność dzięki 4-rdzeniowemu procesorowi Intel Xeon. Serwer jest wyposażony w funkcję hot swap (możliwość podłączenia dysku w czasie pracy komputera) dysków twardych SATA i SAS oraz zdalne sterowanie, co oszczędza czas i pieniądze na rozmowach specjalistów IT. HP Proliant ML150 Gen9 to tanie rozwiązanie serwerowe idealne dla małych firm.

Pojemne systemy serwerów HP typu blade

Serwery HP Blade są w pełni wyposażonymi modułami obliczeniowymi, które mają niewielkie rozmiary i mogą być używane osobno lub zainstalowane w obudowie z jednym serwerem. Każda jednostka serwera ma własny procesor, pamięć RAM i wystarczającą pojemność dysku, co zapewnia wysoką wydajność. Instalacja serwerów Blade HP odbywa się w specjalnych koszach – kontenerach, w których jednocześnie można korzystać z 8 do 16 serwerów, w zależności od wybranego modelu.

angielski