Balon żołądkowy w tabletce

Balon żołądkowy w tabletce

Balon żołądkowy w tabletce – w takiej formie to bardzo nowoczesna forma leczenia otyłości. Kiedy nie można się na nią zdecydować? Jakie są najważniejsze przeciwwskazania? Kto zaś szczególnie powinien wybrać balon żołądkowy w tabletce? Na czym polega ta metoda odchudzania? Ile można dzięki niej zrzucić zbędnych kilogramów? Odpowiedzi na te i inne pytania są zawarte w dzisiejszym tekście.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania balonu żołądkowego?

Taka forma leczenia niestety nie jest dla każdego. Najważniejsze jest to, że balon żołądkowy w tabletce jest stosowany tylko i wyłącznie w przypadku osób pełnoletnich. To istotna informacja. Należy zaznaczyć, że w przypadku osób młodszych rekomenduje się położenie większego nacisku na tak zwane leczenie zachowawcze. O co tutaj chodzi w praktyce? W ten sposób Pacjentom zaleca się zadbanie o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną itp. Dopiero po uzyskaniu magicznej granicy wiekowej można ewentualnie pomyśleć o takim rozwiązaniu. W czasie wywiadu medycznego są identyfikowane też inne przeciwwskazania. Należy otwarcie i uczciwie opowiedzieć o swojej aktualnej sytuacji. Ta forma leczenia jest generalnie skuteczna i bezpieczna, aczkolwiek decyzja o zastosowaniu tej metody musi być właściwie przemyślana i zaakceptowana przez lekarza prowadzącego. Kiedy doktor może nie dać „zielonego światła”? Jeśli chcesz zastosować balon żołądkowy w tabletce http://allurionbalon.pl/, to nie mogą w Twoim przypadku występować trudności z przełykaniem (chodzi o dysfagię). W końcu jednym z ważniejszych etapów całego zabiegu jest właśnie „połknięcie” balonu w skondensowanej formie. Inne przeciwwskazania odnoszą się do choroby nowotworowej żołądka. Pacjenci zainteresowani takimi usługami nie powinni mieć żadnych zaburzeń w kontekście pracy jelit. Co jeszcze jest ważne? Zaburzenia układu krzepnięcia oraz przyjmowanie na stałe określonych medykamentów (najlepiej byłoby je ze sobą wziąć na pierwszą wizytę, w czasie której będzie przeprowadzony dokładny wywiad medyczny). Co jeszcze eliminuje z zastosowania takiej nowoczesnej formy leczenia otyłości? Chodzi o przeróżne uzależnienia (przede wszystkim od alkoholu oraz narkotyków).

Komu szczególnie jest polecane takie rozwiązanie?

Balon żołądkowy w tabletce
Balon żołądkowy w tabletce

Jesteś w tym momencie osobą pełnoletnią, która nie może poradzić sobie z nadprogramowymi kilogramami? Warto zatem rozważyć zastosowanie balonów żołądkowych w formie tabletek. Są one szczególnie rekomendowane dorosłym Pacjentom, którzy próbowali już innych metod, aczkolwiek nie okazały się one skuteczne. Zazwyczaj chodzi o wprowadzanie diet, czy więcej ruchu na świeżym powietrzu. Nie zawsze przynosi to jednak oczekiwane efekty w odpowiednim czasie. Ten aspekt też ma znaczenie, ponieważ otyłość jest dla nas bardzo groźna w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczywiście, to nie jest tak, że dany Pacjent zastosuje balon żołądkowy w tabletce, a potem będzie mógł jeść dosłownie wszystko. Tak to nie działa. Balon żołądkowy w tej formie pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ale liczy się także oczywiście to, by Pacjenci właściwie podchodzili do zdrowego trybu życia. Na pewno taka forma jest rekomendowana osobom, które mają dość wysoki wskaźnik BMI (sugerujący pierwszy stopień otyłości). To opcja polecana też Pacjentom, dla których liczy się nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo. W końcu balon żołądkowy w tabletce nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Oczywiście, wszystko powinno być dokładnie sprawdzone w praktyce w czasie wywiadu medycznego. A potem należy stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. By w miarę szybko osiągnąć pożądane efekty bez narażania na szwank swojego zdrowia.

Poznaj również:

Balony żołądkowe w tabletkach: jak to działa w praktyce?

Ta nieinwazyjna metoda leczenia problemów z otyłością jest coraz chętniej stosowana. Przede wszystkim przez osoby, które nie znalazły wcześniej innego, efektywnego rozwiązania. Cały proces nie trwa na szczęście długo. Należy jednak przygotować się na około kilka dni rekonwalescencji. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to Pacjent może połknąć balon żołądkowy. Co ważne, jest on za kilka miesięcy naturalnie wydalany. Pod tym kątem nie trzeba zatem podejmować jakichś dodatkowych czynności. Ta metoda jest nieinwazyjna i bardzo komfortowa. Wszak nie są tutaj potrzebne np. żadne znieczulenia, czy czynności endoskopowe. Wystarczy jedynie krótka wizyta ambulatoryjna, by zacząć używać balon żołądkowy w praktyce. Ile można schudnąć? Nawet kilkanaście kilogramów w czasie kilku miesięcy.

Jakie są zalecenia bezpośrednio po zabiegu?

Przez około dwa, trzy dni po zrealizowaniu tego zabiegu należy stosować dietę płynną, która zostanie wskazana przez lekarza prowadzącego. Potem można przejść na posiłki lekkostrawne. Powinny być one spożywane przez mniej więcej jeden tydzień. Bardzo ważne jest to, by posiłki niepotrzebnie nie nadwyrężały naszego układu pokarmowego. Dlatego rekomenduje się całkowite zrezygnowanie z pokarmów ciężkostrawnych. Warto także wyrobić sobie nawyk picia dużej ilości płynów.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl