Wady i zalety folii ochronnych

Kupując nowy telefon, praktycznie nikt nie zakłada, że dopuści do jego rychłego uszkodzenia. W praktyce jednak większość osób obchodzi się ostrożnie z nowym nabytkiem jedynie przez pierwszych kilka tygodni, a następnie dość luźno zaczyna podchodzić do bezpieczeństwa swojego telefonu. Wtedy telefon zaczyna być odkładany w bardziej agresywny sposób, kładziony na przypadkowym podłożu, a także przenoszony w mało delikatny sposób. Mając takie podejście do telefonu, warto zainwestować w folię ochronną na telefon, która przy niewielkim nakładzie finansowym, jest w stanie znacząco przedłużyć jego żywotność.

Jak bardzo delikatny jest wyświetlacz smartfona?

Wiele osób na początku użytkowania nowego telefonu zakłada sobie, że będzie się z nim obchodzić względnie ostrożnie. Niestety telefon jest przedmiotem użytkowym, po który niektórzy sięgają nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Telefon wykorzystuje się w bardzo wielu, codziennych czynnościach, takich jak na przykład słuchanie muzyki w drodze do pracy, przeglądanie Internetu, korzystanie z mediów społecznościowych lub używanie nawigacji. Wszystkie z wyżej wymienionych czynności często towarzyszą innym, co sprawia, że uwaga jest rozproszona i zadbanie o ostrożność za każdym razem jest bardzo trudna. Jednocześnie, aby uszkodzić, albo przynajmniej mocno porysować obudowę telefonu lub ekran, wystarczy jedynie sekunda nieuwagi. Sam wyświetlacz, jako że przeważnie pełni funkcje ekranu dotykowego, jest dość delikatny i bardzo łatwo go porysować.  Aby uszkodzić wyświetlacz, wystarczy go lekko dotknąć ostrym przedmiotem, takim jak klucze w kieszeni, kant słuchawek, lub nawet zamek od zamka błyskawicznego. Zastosowanie folii ochronnej na telefon jest w stanie zniwelować wiele z tych zagrożeń, a w przypadku wyrządzenia szkody, przynajmniej ją zminimalizować.

Zalety folii ochronnej na wyświetlacz

Folia ochronna na telefon ma wiele zalet. Przede wszystkim jest w stanie ochronić telefon przed większością powierzchownych rys, które wynikają z codziennego, normalnego użytkowania telefonu. Niestety ze względu na to, że ekran pełni rolę touchpada, producenci stosują do jego wykonania delikatne surowce, gdyż szkło musi być bardzo delikatne. W takich warunkach, gdy używa się telefonu regularnie, nawet dbając o niego, można go znacznie wyeksploatować. Folia ochronna na telefon pozwoli na uniknięcie rys powstałych od delikatnych, przypadkowych obtarć wynikających z chwilowej nieuwagi. Solidna folia, pochodząca od renomowanego producenta, powinna całkowicie ochronić ekran przed pojawieniem się rys wynikających z lekkiego przetarcia kluczami po ekranie, kładzenia telefonu ekranem do dołu, na twardej powierzchni, a nawet od delikatnych uderzeń.

ochrona wyświetlacza

Bardzo istotne jest to, że folia ochronna na telefon, która spełnia wszelkie normy, nie wpływa w żaden sposób na komfort użytkowania telefonu, a jeśli jest umiejętnie założona, niewprawione oko, nawet nie zauważy różnicy pomiędzy zwykłym telefonem a takim, który posiada dodatkowe zabezpieczenie folią. Bardzo dużą zaletą tej formy ochrony wyświetlacza jest to, że folię zabezpieczającą można kupić w niemalże każdym sklepie z elektroniką lub akcesoriami do telefonów, a jej założenie wymaga jedynie przestudiowania instrukcji i odrobiny zręczności. Samo jej założenie nie wymaga też ingerowania w telefon, co sprawia, że w razie potrzeby można ją po prostu zdjąć i nie pozostanie po niej żaden ślad. Biorąc pod uwagę konsensus powyższych czynników, który dodatkowo jest potęgowany przez fakt, że koszt zakupu nowej folii, może wahać się od około dwudziestu do pięćdziesięciu złotych, jest to bardzo dobra decyzja, jeśli chce się zachować telefon w dobrej kondycji przez długi czas. Wydatek jest znikomy, a potencjał praktyczny tej formy zabezpieczenia ekranu bardzo duży.

Wady folii ochronnej na telefon

Niektórzy upatrują największej wady folii na telefon w tym, że nie chroni ona skutecznie przed mocnymi uderzeniami i pęknięciami, przez co nie uchroni przed największym problemem, który spotyka właścicieli smartfonów, czyli zbitym ekranem. Niestety jest to fakt, ale przed tak dalece idącą nieuwagą nie zawsze jest w stanie ochronić nawet szkło hartowane, które jest skuteczniejsze w tym kontekście, jednak kilkukrotnie droższe od założenia folii.

Koszt folii ochronnej na telefon

Chcąc, aby folia ochronna nie wpływała negatywnie na użytkowanie telefonu, nie warto kupować najtańszych modeli, a skupić się raczej na tych ze średniej lub wyższej półki. W przeciwnym razie można mieć niewielkie problemy z widocznością ekranu, a także nieco zwolnione ruchy wskaźnika na wyświetlaczu. Zaopatrując się jednak w towar wysokiej jakości i prawidłowo go zakładając, takie problemy nie powinny występować. Bardzo często spotyka się, że producenci sprzedają w folie w opakowaniach po dwie sztuki, co jest pewnym zabezpieczeniem, gdyby nie udało się prawidłowo założyć folii ochronnej na telefon za pierwszym razem i trzeba było ją zerwać i powtórzyć operację.