W jaki sposób uzyskać dofinansowanie do kursów dla fizjoterapeutów?

Fizjoterapeuta to bardzo trudny zawód, niezwykle wymagający, a do tego pozwalający być na rynku, jeśli jesteśmy w swoim fachu naprawdę dobrymi fachowcami. Nikt nie pójdzie do fizjoterapeuty, który nie cieszy się dobrą reputacją, nie ma dobrych opinii i który nie jest w stanie zaoferować nam określonych metod leczenia. By być na rynku, trzeba być dobrym w tym, co się robi, a wtedy jest to kluczem do osiągnięcia sukcesu. Aby zostać fizjoterapeutą należy ukończyć odpowiednie studia w danym kierunku, zaliczyć praktyki i odbyć określone szkolenia. Jeśli jednak myślimy, że to wszystko – to jesteśmy w błędzie. Taka osoba powinna wciąż stawiać na nowe kursy dla fizjoterapeutów, tak, aby móc wciąż pogłębiać wiedzę, poznawać nowe metody leczenia, następne sposoby szybkiego diagnozowania problemów. Im więcej kursów, tym większa i bardziej fachowa wiedza, a na tym z całą pewnością każdemu zależy najbardziej. 

Czy jest szansa, by dostać dofinansowanie?

Jak wiadomo wszystkie szkolenia dodatkowe są płatne i kosztują wcale nie małe pieniądze. Nie każdego jest stać, szczególnie, gdy dopiero zaczynamy pracować w zawodzie, dlatego też warto wziąć pod uwagę dodatkową opcję, a mianowicie dofinansowania do takich właśnie kursów. Jak je pozyskać? Co trzeba zrobić? Gdzie się zgłosić?

Na kursy dla fizjoterapeutów  pieniądze można uzyskać między innymi z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który to prowadzony jest przez Powiatowe Urzędy Pracy, a także z Bazy Usług Rozwojowych, które prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

  • Krajowy Fundusz Pracy

Jest to inicjatywa, która została stworzona przez Fundusze Pracy. Jej celem jest między innymi wspieranie kształcenia pracodawców, jak również i pracowników. Fundusze Pracy chcą, aby w ten sposób wszystkie osoby wykonujące określoną pracę, mogły wykazywać się pełną kompetencją, stosowną wiedzą i określonymi umiejętnościami, tak, aby być w pełni do swoich klientów, czy też pacjentów. W ramach takiego  funduszu pozyskać można 80% szkotów danego szkolenia. 20% opłaca sobie kursant i dodatkowo musi pamiętać jeszcze o kosztach dojazdu, wyżywienia, jak również i ewentualnego noclegu. Jeśli chodzi o kursy dla fizjoterapeutów, tutaj osoba taka powinna być  zatrudniona na umowę o pracę i musi też znaleźć się na liście zawodów deficytowych w swoim powiecie lub też mieć ukończone minimum 45 lat. Jak więc można o takie dofinansowanie wnioskować? Najpierw należy dowiedzieć się, czy Powiatowy Urząd Pracy do którego należymy rozpoczął w tym zakresie nabór wniosków. Jeśli tak, należy jak najszybciej skompletować potrzebne do tej procedury dokumenty. Tutaj bardzo istotny jest czas, bowiem zazwyczaj od rozpoczęcia naboru trwa on od 5 do 15 dni roboczych. Na stronie internetowej można pobrać wniosek, jak również i listę z pełnią potrzebnych dokumentów. Po złożeniu wniosku należy odczekać na decyzję – czy jest ona pozytywna, czy też negatywna, ze stosownym uzasadnieniem.

  • Baza usług rozwojowych

Jest to inicjatywa prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, dzięki której można uzyskać refundację na kursy dla fizjoterapeutów i nie tylko. Pieniądze otrzymane dla osób ubiegających się o nie pochodzą z funduszy Unii Europejskiej. W tym przypadku można liczyć zarówno na wyższe dofinansowanie, jak również i zdecydowanie wyższą szansę, by je otrzymać, bo nadal zbyt mało osób wie, że coś takiego w ogóle istnieje. W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie? Należy przede wszystkim skontaktować się z regionalnym operatorem, podać numer usługi, jakim jesteśmy zainteresowani i wyrażamy chęć otrzymania dofinansowania. Dany regionalny operator sprawdza możliwość wsparcia i zatwierdza lub odrzuca zgłoszenie. Następnie należy założyć konto w Bazie Usług Rozwojowych i zarejestrować się na określoną usługę, w tym przypadku na dane kursy dla fizjoterapeutów. System teleinformatyczny nadaje sygnaturę naszemu zgłoszeniu. I to wszystko, przyjeżdżamy na kurs, który jest dostępny i którym jesteśmy zainteresowani, a wszelkie sprawy finansowe rozwiązywane są właśnie przez BUR.

Podsumowanie

Jak więc widać możliwości są duże i jeśli kogoś na dany kurs nie stać, po prostu może starać się o pomoc. Bardzo często jest to jedyna szansa do tego, by móc dalej zdobywać wiedzę, poznawać nowe techniki leczenia, jeszcze bardziej zagłębiać się w świat fizjoterapii. Jesteśmy przekonani, że jeśli bardzo się czegoś chce, to bez wątpienia każdy jest w stanie to osiągnąć. Skoro rynek daje nam możliwości dofinansowania, dlaczego by nie można było z nich skorzystać, prawda? Nadmiar wiedzy nigdy nie jest możliwy. Wszystko, czego się uczymy daje nam nowe możliwości pracy w swoim zawodzie i im ta wiedza jest bardziej obszerna, tym z całą pewnością lepiej. Stawiając na kursy dla fizjoterapeutów, bez wątpienia można dzięki nim pracować na najwyższym poziomie i być w pełni do usług swoich drogich pacjentów.

angielski francuski niemiecki włoski hiszpański szwedzki duński